• Свеж
Foxlux Отворено String Lights - 48 ft Shatterproof и Водоотпорен Тешки-Должност LED Отворено Светла - 15 Виси Приклучоци, 1 W Пластични Светилки - да се Создаде Амбиент за Патио, Двор, Град
zoom_in

Foxlux Отворено String Lights - 48 ft Shatterproof и Водоотпорен Тешки-Должност LED Отворено Светла - 15 Виси Приклучоци,

DEN 1248.48

Од стока
check Во продавницата

15 виси приклучоци и 40 насоки може да биде конектиран - Foxlux градина светла се connectable!Можете да се поврзете 2-40 насоки светла (600 W во вкупниот може да се поврзе). 2200 К топло и ладно светла, тешки-должност 48 ft флексибилни гума влакно дизајн.Answer : ___________________________ Note : Како приклучоци се водоотпорни, кога ќе го инсталирате, ве молиме бидете сигурни дека светилки се обезбедени цврсто и сигурно во нивната штекерите (подножјата).Нивниот животен век може да се пријде 25000 часа (освен светилки кои се користат волфрам filaments само трае околу 1000 часа).На должината на влакно на светла со 15 виси sockets е 48 ft и растојанието помеѓу секоја сијалица е 3.FOXLUX Отворено LED String Светла додадете белешки на благодатта и суптилна убавина на партијата.Поврзете се со други string светла ако сакате (до 40 насоки), но најдобро е да ја користите Foxlux string светла за вашиот пазар светла, патио светла, дек string светла или gazebo светла со цел да ги задоволат вашите декоративни потреби.Пакетот вклучува - Во секоја кутија, Foxlux ви обезбедува со топла и ладна LED светилки ×16 компјутери (1 резервни), 48-нога string светла со 15 sockets ×1 и сет на хартија инструкции, па ќе може лесно и брзо да ја поставите вашата светла.Можете да се откажам FOXLUX String Светла за да се направи добредојде на животната средина, додадете совршено осветлување и елеганција, да се промени амбиентот како сакате тоа да се чувствуваат.Совршен за декорирање на вашиот бистри, двор, патио, градина, тремот, балкон, базен, хотел и кафуле куќа.Најсилните и Најголем Производител на LED string светла : Foxlux е индустриски лидер кој нуди најсилните и повеќето енергетски ефикасни осветлување на пазарот.Од светла, архитектонски подни светилки за секоја соба, да блескав жици на прекрасен гроздобер светилки кастинг еден магичен амбиент за вашиот патио, Foxlux светла вашиот начин.Ние ви нудиме вид на тела и светла избран од страна на професионални дизајнери и декоратерите, бидејќи сметаме дека секој треба да биде во можност да уживаат осветлување тоа е како убава како тоа е функционален, дали во канцеларија или дома, во затворени простории или на отворено.Подолг сервисен живот и заштеда на енергија - Редовни Lumiled светилки употреба волфрам filaments.Нашите LED светилки се користи помалку енергија, имаат подобри квалитетот светлина дистрибуција, и имаат подолг животен век отколку традиционалните светилки, така што ќе може да ви помогне да заштедите енергија и да уживате во вашите светла за годините што доаѓаат.Вашето семејство и пријатели да се игра безгрижно на тревникот без да се грижиш за стакло паѓа од виси светла.Сепак, нашите Foxlux бистри светла употреба LED filaments дека нема да биде лесно да се изгоруваат или скршени.String нив над покривот, на пејсаж, од таванот или практично никаде на друго место внатре или надвор, тие ќе додадете празнична забава на овој простор.Светла и цврсти доволно за вашиот отворен и затворен семејство вечера, летна вечер скара, свадба, ноќта на Вештерките и Божиќ партија.2 feet Warm Бела Сијалица Количина : 16 светилки (1 резервни)Приклучоци : 15 E26 виси sockets Rated Просечен Живот : 25000 hours Connectable : поврзете до 40 strands Light Боја : топло мека светлина 2200 KYou Ќе Добијат : Топло и ладно LED Светилки ×16 компјутери (1 резервни), 48 ft string светла со 15-сиднеј и инструкции за лесно setup Fox Lux има за Цел : Foxlux се НИ базирани на семеен бизнис што започнале бидејќи видовме потреба за креативно, безвременски, а понекогаш и едноставно забавно осветлување, за вашата канцеларија или дом.FOXLUX Надворешното Осветлување може да се користи за вашите посебни денови, ништо не ја прави вашата свадба или прием повеќе магичен од совршено осветлување.

Вака можеби ќе ви се допадне..