• Свеж
3D Solutech Топла Розова 3D Печатач PLA Филамент 1.75 MM Филамент, Димензионални Точност +/- 0.03 мм, 2.2 LBS (1.0 KG)
zoom_in

3D Solutech Топла Розова 3D Печатач PLA Филамент 1.75 MM Филамент, Димензионални Точност +/- 0.03 мм, 2.2 LBS (1.0

DEN 455.76

Од стока
check Во продавницата

Димензионални точност : дијаметар варијанса на не повеќе од 30 microns за доследно извршување на хранење и подобро 3 D печатење. 3 D Solutech PLA Filamet е компатибилна со речиси сите 3 D принтери, вклучувајќи Rep Rap деривати и оние од Maker Bot, Ultimaker, Делови од Бајти, Airwolf3 D, Makergear, Printrbot и многу други. 3 D Solutech изведуваше својот професионален 3 D печатач со вжарено на строги tolerances и највисоки стандарди за квалитет, обезбедување непроблематична работење со вашиот 3 D печатач и подобри резултати. 3 D Solutech pla филамент е изборот на инженери, дизајнери, и некој друг во 3 D печатење кој бара најдобар.Ултра мазна технологија нашите ултра мазна технологија вклучува filaments способен за прекрасна и мазна Екстракција да помогнат да се изгради дури и најпознатите деликатна објекти.Вакуум запечатени ние ги користиме вакуум-запечатено пакување за да се изолира moisturized средина и филамент, и да се обезбеди најдобра изведба е можно.Висока компатибилност нашите filaments биле тестирани на различни 3 D печатач брендови, примање широко распространета и позитивни повратни информации од корисниците. 3 D Solutech е професионална филамент производителот специјализирана во обезбедување на широк спектар на бои и материјали за 3 D печатење.Квалитетот секогаш е наш врвен приоритет, и ние се провери секој гајтанот, вакуум печат, и пакет од страна на рака, за да се обезбеди оптимален квалитет на производот.Нашите филамент е докажано победник, и се одржува непречено и во согласност печатење искуство потребни за да се постигне најдобар печатење резултати.Нашите филамент секогаш е круг, и не содржи мрсна остатоци, воздушни меури, kink, употреба или крши.Проверете нашата продавница за најновите бои и материјали за вашиот 3 D печатач.Пакетот вклучува : 1 x 1.75 mm топла Розова PLA филамент (2.2 lbs) 1 x филамент клип.

Вака можеби ќе ви се допадне..