• Свеж
Monroda Геометриски Маса Крпа, Лен Burlap Дамка-Доказ Tablecloth, Декоративни Триаголник Табела Покритие за Кујна, Dinning, Празник 60x90inch, Антички Барок Флорални Вителот Модели Си?
zoom_in

Monroda Геометриски Маса Крпа, Лен Burlap Дамка-Доказ Tablecloth, Декоративни Триаголник Табела Покритие за Кујна,

DEN 1079.76

Од стока
check Во продавницата

Лен,памук,burlap.Нашите Правоаголник Tablecloth се направена од високо квалитетни мека и издржливи Памук, Лен материјал.Оваа табела ги покрие обезбедува заштита на вашата маса и мебел, бидејќи на своите отпорен на вода и навремено отпорни дизајн.Нашите деликатни табела облека се печатени со HD технологија на печатење.Овие правоаголна tablecloths се добро исти со вашата маса додека ефикасно спречување на преносот на топлината од оштетување на вашата маса.Облечи Вашата Вечера Табела - Нашите tablecloth мерки 60 x 90 инчен, е издржлив, еко-пријателски, и долг живот користи.Одговара на табели дека седиште 4-6 луѓе.Нашите tablecloths се погодни за различни прилики, како што кујна, трпезарија, партија, дома, Tabletop декорација, разни фестивали, градини и така натаму.Многу практични.Лесно се Грижи, Брише се чистат со влажна крпа (се препорачува), Машина мие,се Мијат темни бои одделно,ја собори сува на ниско ниво.Железо при мали прилагодувања доколку е потребно.Поставување на tablecloth на вашата маса, промена на стилот на простор тоа да се направи стилски и уникатен.Нашите tablecloths се направени од високо квалитетна Памук, Лен материјал, кој со водоотпорен и навремено-отпорни дизајн.Не грижете се ако течноста паѓа на tablecloth, вие само треба да се избрише со влажна крпа.Се разбира, табела заштитник е машина мие и не е лесно да се деформирани.Погоден за сите сезони, ова ќе биде вашиот најдобар избор за вашата соба или претстојните партија.Создава прекрасен и луксузен амбиент за вашето семејство и пријатели и да уживаат заедно.Ние нудиме извонредна вредност и врвен квалитет на нашите клиенти.Карактеристики : Димензии : 60 x 90 инчен Направени од врвен квалитет Памук, Лен материјал, издржлив и обновливи, ќе трае многу години да дојде.Сите крпа, се базира на печатени материјали, технологија, строги производство стандарди студентите, безбедност и заштита на животната средина.Идеален за секојдневна употреба, празници, угостителство, специјални прилики, вечери, свиткување, potlucks и повеќе.Користете го овој tablecloth да се направи вашата трпезариска маса и кујна посветла и повеќе да се единствени.Нашите tablecloths се совршени за различни прилики како ќе се соберат околу маса и споделување на еден оброк во друштво на своите сакани.Достапни Големини : 53 x 53 инчен, 53 x 70 инчен, 54 x 79 инчи, 54 x 87 инчен, 60 x 84 инчен, 60 x 90 инчен, 60 x 120 инч.Грижа инструкции : 1. Tablecloth не е лесно да се апсорбираат за долго време, не може да се натопени со топла вода. 2. ако се контаминирани со масло, прво нежно миење со детергент. 3. Нежно миење, не се фаќа тешко и со пресврт треба да биде. 4. Да се исуши во вентилацијата, да се избегне пролонгирана изложување на сончева светлина.Топло Совети : - производот може да биде различен од слика се должи на разликите во компјутерски монитори. - Сите димензии се мерени рачно со отстапување на 1-4 mm.

Вака можеби ќе ви се допадне..