• Свеж
Алиби На Совршена Маска Течност и Фондацијата за Блум со Delilah за Жените - 1.01 оз Фондацијата
zoom_in

Алиби На Совршена Маска Течност и Фондацијата за Блум со Delilah за Жените - 1.01 оз Фондацијата

DEN 906.48

Од стока
check Во продавницата

ФОНДАЦИЈАТА ТОЛКУ СИЛНА КАКО ШТО СЕ.Алиби Течност Викимедија е крајно бестежин, вода-доказ, пот-доказ и живот-доказ!Овој неверојатен формулација redefines перформанси и покриеност, со до 24 часа носи и непосредни покривање на несовршености.НЕКА КОЖАТА ДИШЕ СО ОВАА ЛЕСНА ФОРМУЛА.Нашите течни шминка опфаќа беспрекорно и се чувствува бестежин за удобно сите-ден се носат.Овој ултра-крем фондацијата без напор глајд модели на кожата, а таа ја храни и ја смирува.СЕ ПОСТИГНЕ РАЗМЕНА НА ИНСТАНТ ЦЕЛОСНА COVERAGEAND СЕ ИЗЕДНАЧИ ДАЛЕКУ ПОРИТЕ.Се создаде беспрекорна база на користење на овој целосна покриеност фондацијата за совршена кожа.Ова богато пигментирани влакна глајд модели за да се обезбеди инстант боја payoff што трае.PARABEN СЛОБОДНИ И DERMATOLOGICALLY ТЕСТИРАНИ.delilah принципи : сите предмети се paraben слободни, dermatologically или ophthalmologically тестирани, & delilah има за цел да се минимизира нивното влијание врз животната средина преку нивните одговорни извори.БЕЗ СУРОВОСТ ПРОИЗВОДИ.delilah е горда да биде заверена од КАРТАТА е како без суровост бренд, ниту едно животно тестирање е извршено или нарачани за било delilah производи, ниту пак тие ќе се продаваат во секој пазари за кои е потребно тестирање врз животни.Алиби Течност Фондацијата има светлина ширењето на пигменти за да помогне да се даде нејасна природни мат ефект на кожата, додека моќта на Праска Цвет екстракт помага со однапред заштита на животната средина.Ниту dewy ниту мат, овој крем формула опфаќа порите и се остава кожата со чувство мека.Нашите вегетаријанци, суровост-слободен шминка ви дава природен изглед на кожата и нов најде доверба.

Вака можеби ќе ви се допадне..