• Свеж
Nokia XR20 Dual-SIM 64GB ROM + 4GB RAM меморија (Само GSM | Не CDMA) Фабрика Отклучен 5G паметен Телефон (Гранит) - Меѓународна Верзија
zoom_in

Nokia XR20 Dual-SIM 64GB ROM + 4GB RAM меморија (Само GSM | Не CDMA) Фабрика Отклучен 5G паметен Телефон (Гранит)

DEN 13199.76

Од стока
check Во продавницата

За САД Купувачи : Овој паметен Телефон не е компатибилен/не ќе работат со било CDMA Мрежи, вклучувајќи : VERIZON, СПРИНТ, НИ МОБИЛНИТЕ.Ве молиме проверете со вашиот мрежен оператор за 3 G или 4 G/LTE компатибилност провери пред да се купат.Dual-SIM картичка, Мрежна компатибилност, SIM КАРТИЧКАТА 1 и 2 : [2 G : GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 и/или 3 G : UTMS 850(Б5) / 900(Б8) / 1700/2100(B4) / 1900(Б2) / 2100(Б1) и/или 4 G : ФЛОПИ-LTE 600(B71) / 700(Б12) / 700(B13) / 700(Б14) / 700(B28) / 800(B20) / 850(B5) / 850(B26) / 900(Б8) / 1700/2100(B4) / 1800(Б3) / 1900(Б2) / 1900(B25) / 2100(Б1) / 2100(B66) / 2300(B30) / 2600(B7) : TDD-LTE 2300(B40) / 2500(B41) / 2600(B38) / 3500(B48) и/или 5 G : N2/N5/N25/N38/N41/N48/N66/N77/N78]. 6.67 инчи, IPS LCD, 1080 x 2400 пиксели. 64 GB Меморија, 4 GB RAM, micro SDXC (користи заедничка SIM слот).Андроид 11, Qualcomm SM4350 Кученце 480 5 G (8 nm), Octa-core (2x2.0 GHz Kryo 460 & 6x1.8 GHz Kryo 460).Nokia XR20 се напојува со 2.0 GHz Octa-core процесор и тоа доаѓа со 4 GB RAM меморија.Nokia XR20 пакети 64 GB на внатрешната меморија која може да се прошири преку micro SDXC (користи заедничка SIM слот).Nokia XR20 работи Андроид 11 и се напојува со 4630m Ah не-отстранлив батеријата.ФРЕКВЕНЦИИ : КОМПАТИБИЛНИ ЗА УПОТРЕБА СО МРЕЖА SIM КАРТИЧКИ КОИ РАБОТИ ONSIM КАРТИЧКА 1 : 2 G : GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 и/or3 G : UTMS 850(Б5) / 900(Б8) / 1700/2100(B4) / 1900(Б2) / 2100(Б1) и/or4 G : ФЛОПИ-LTE 600(B71) / 700(Б12) / 700(B13) / 700(Б14) / 700(B28) / 800(B20) / 850(Б5) / 850(B26) / 900(Б8) / 1700/2100(B4) / 1800(Б3) / 1900(Б2) / 1900(B25) / 2100(Б1) / 2100(B66) / 2300(B30) / 2600(B7) : TDD-LTE 2300(B40) / 2500(B41) / 2600(B38) / 3500(B48) и/or5 G : N2/N5/N25/N38/N41/N48/N66/N77/N78 SIM КАРТА 2 : 2 G : GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 и/or3 G : UTMS 850(Б5) / 900(Б8) / 1700/2100(B4) / 1900(Б2) / 2100(Б1) и/or4 G : ФЛОПИ-LTE 600(B71) / 700(Б12) / 700(B13) / 700(Б14) / 700(B28) / 800(B20) / 850(Б5) / 850(B26) / 900(Б8) / 1700/2100(B4) / 1800(Б3) / 1900(Б2) / 1900(B25) / 2100(Б1) / 2100(B66) / 2300(B30) / 2600(B7) : TDD-LTE 2300(B40) / 2500(B41) / 2600(B38) / 3500(B48) и/or5 G : N2/N5/N25/N38/N41/N48/N66/N77/N78 ВАЖНО : ве МОЛИМЕ ПРОВЕРЕТЕ СО ВАШИОТ МРЕЖЕН ОПЕРАТОР ЗА КОМПАТИБИЛНОСТ ПРОВЕРИ ПРЕД да се КУПАТ.

Вака можеби ќе ви се допадне..