• Свеж
DERPIPE Редуктор Хексадецимален Черупка 3/4 NPT Машки 1/4 NPT Женски Нерѓосувачки Челик Намалување на Рамна Адаптер Фрлија Цевка Фитинг
zoom_in

DERPIPE Редуктор Хексадецимален Черупка 3/4 NPT Машки 1/4 NPT Женски Нерѓосувачки Челик Намалување на Рамна Адаптер

DEN 167.76

Од стока
check Во продавницата

Големина : 3/4" NPT Машки 1/4" NPT Женски.Материјал : 304 од не ' рѓосувачки челик,тешки,последен за долг живот,отпорен на корозија,ниска магнетни пропустливост.Тема : машки конец на цевководни фитинзи е направен од страна на националните стандарди.Употреба : Редуктор хексадецимален черупка за поврзување на две цевки со различна големина.Спецификација : Температура се движат од -30 на +150 степени F; Максимален работен притисок од 150 psi.Хексадецимален флеш черупка усвојува "Национална Цевка Конец" (NPT) стандард.Ве молиме имајте во предвид дека NPT тема големина е различна од нормалната големина димензија.Ве молиме погледнете во табелата подолу за специфична големина.Се препорачува да се користи со Plumbers Лента за да се постигне подобро запечатување ефект.Направени на 304 нерѓосувачки челик, дури и во влажна средина за долго време, тоа се уште врши добро.Може да биде, исто така, се користи за масла, воздух, течности, пареа и гасови.Убаво се намали со не burrs.Инсталација на темата е едноставна, безбедна и сигурна.Температурата се движи од -30 на +150 степени F; Максимален работен притисок од 150 psi.Женски нишка може лесно да се поврзете со други машки конец зглобовите како што туш, вода допрете, итн и може да биде постојано инсталиран.

Temperature range from -30 to +150 degrees F; Maximum working pressure of 150 psi. :

Вака можеби ќе ви се допадне..