• Свеж
Aiphone JKS-1AD Аудио/Видео Еден Вратата Спогодба Сет, Вклучува Господар Станица со Напојување и Surface-Mount Вратата на Станицата
zoom_in

Aiphone JKS-1AD Аудио/Видео Еден Вратата Спогодба Сет, Вклучува Господар Станица со Напојување и Surface-Mount

DEN 816.00

Од стока
check Во продавницата

Она што е во Кутијата?Aiphone JK-DA вратата station Aiphone JK-1 MD господар station Aiphone PS-1820 UL моќ supply Mounting hardware Option конектор за господар station Instructions.Aiphone ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандарди 9001 и 14001.На JKS-1 AD аудио/видео спогодба во собата за една врата вклучува surface-mount вратата станица со камера, господар станица со LCD екран, и напојување за да го вклучите далечинското комуникација и визуелна идентификација на посетителите пред да се одобрува пристап до зградата.*H е висина, вертикална оддалеченост од најниската до највисоката точка; W е ширина, хоризонтална оддалеченост од лево кон десно; D е длабочина, на хоризонтална оддалеченост од напред-назад.Дојдовен повик да се активира екранот на господар станица е 3-1/2" LCD боја монитор за помош посетител идентификација.Вратата спогодба системи им овозможи на патникот на зградата за да комуницира со со еден посетител преку најмалку една врата спогодба и господар спогодба. (22 AWG) користење на 22 AWG жица, или 330 ft.Specifications Overall димензии (господар станица)7-5/16 x 5-5/16 x 1-1/16 инчи/185 x 135 x 27 mm (H x W x D)*Вкупните димензии (врата станица)5-1/8 x 3-7/8 x 1-7/16 инчи/129 x 97 x 35.користење на 18 AWG wire Compatible жица (master до врата) Aiphone 871802 (се продава одделно)Компатибилен жици (господар на под-мајстор) Aiphone 871804 (се продава одделно)Вратата ослободување контакт rating24 VAC или 24 VDC на 500m A.5 mm (H x W x D)*Максимален вратата растојание од master165 ft.На аудио и видео довод од вратата станица продолжува да се пренесува на господар станица за 45 секунди ако повикот не е одговорено.Видео монитор контроли овозможи panning, поместување, и зумирање на вратата станица е 170-степен камерата за да ја прилагодите господар на операторот на погледот на посетителот област.На врата-копчето за ослободување работи со електричен штрајк (се продава одделно) за далечинско отклучување на влезот за посетителот.Вратата станица вклучува 1/4" боја камера со 170-степен широк агол видите што ги испраќа видео во живо за довод на господар станица кога еден посетител го притиска копчето за повик, и бела LED осветлува посетител област за да заличи на видео доводи во ниско-светло средини.Моќ requirements18 VDC.

Вака можеби ќе ви се допадне..