• Свеж
XEEN од ROKINON 35mm Т1.5 Професионални Кино Објектив за PL Планината (Црна) со Rokinon Xeen 6-Леќа Носат На Случај
zoom_in

XEEN од ROKINON 35mm Т1.5 Професионални Кино Објектив за PL Планината (Црна) со Rokinon Xeen 6-Леќа Носат На Случај

DEN 3215.76

Од стока
check Во продавницата

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Производ Нагласува : 35mm Објектив Опфаќа Целосна Рамка Сензори - Внатрешен Фокус Дизајн - Мулти-Слој за Боја Конзистентност - Dual-Страна Фокус и Т-Стоп Вага - 11-Сечилото Ирис - Кино Gearing за Фокус и Ирис - 200° Фокус Ротација - 114mm Пред Дијаметар.Секоја леќа во XEEN серија споделување на заеднички фокус и ирис опрема прстен позиции, што го забрзува леќа промени како додатоци како што се следат фокус единици или ирис мотори не мора повторно да биде поставен.Dual десната и левата страна фокус и Т-стоп скали дозволите вашиот фокус puller да работат од двете страни на леќи, без притоа да флип на леќи во гората, или се соочува со главата numerals.Заедничката 114mm пред дијаметар овозможува брз објектив промени бидејќи вие не треба да се разменуваат било крофни или адаптери да го користите истиот мат кутија.Објективот карактеристики метална конструкција да го издржат rigors на дневното производство, и доаѓа со поддршка нога дека може да им помогне да вирус исклучување на вашиот камерата е објектив порта.Rokinon е Xeen 35mm Т1.5 Објектив за Canon EF Планината е изграден специјално за употреба како кино леќа.Тој има внатрешен фокус дизајн, така што леќите не се промени големина, додека фокус, минимизирање на појавата на дишење при промена на фокусот.Секоја леќа во собата е мулти-обложени за добар контраст, отсјај превенција и боја натпревар на фабрика стандард, што ќе ви овозможи да соберете сет со текот на времето со минимални боја shift.Оваа 35mm објектив обезбедува она што се смета за нешто широк агол на гледање на целосна рамка камери, и построги агол на гледање на помали формати.Оваа 35mm објектив има слика круг кој го опфаќа a full-frame сензор.Кога се монтираат на камерата со full-frame сензор тоа ви дава она што се смета за малку широк агол на гледање.Објективот карактеристики метална конструкција да го издржат rigors на дневното производство, и доаѓа со поддршка нога дека може да им помогне да вирус исклучување на вашиот камерата е објектив порта.Секоја леќа во XEEN серија споделување на заеднички фокус и ирис опрема прстен позиции, што го забрзува леќа промени како додатоци како што се следат фокус единици или ирис мотори не мора повторно да биде поставен.Ограничено Време Понуда : Доаѓа со бесплатен Ronikon Xeen 6-Леќа Носи-Во Случај Компатибилен ПЛ Планината Модели : - НАПИША CION - Canon EOS C700 FF PL - ЦРВЕНА ДИГИТАЛНИ КИНО DSMC2 МОЗОКОТ - ЦРВЕНА ДИГИТАЛНИ КИНО ОРУЖЈЕ.

Вака можеби ќе ви се допадне..