• Свеж
STORMER Коњ Hoof Заштитни Чизми Прилагодливи Коњ Тетива Чизми за Скокање
zoom_in

STORMER Коњ Hoof Заштитни Чизми Прилагодливи Коњ Тетива Чизми за Скокање

DEN 606.24

Од стока
check Во продавницата

НЕ се ЛИЗГА ЧИЗМИ, да се СПРЕЧИ CHAFING И РАНИ :Нашите Коњ Hoof Заштитни Чизми функција мека knob дека го спречува чизми од врти во текот на долго возење.Тоа исто така го спречува извртување за време на напорни активности и гарантира дека чизми остане во место.Овие Коњ Hoof Заштитни Чизми имаат лесен украсениот чизми, кои се карактеризираат тешки, но флексибилен надворешната школка кој ги штити против штрајк и чукам повреди.Тие се криви блузи да се обезбеди удобно се вклопуваат за вашиот коњ.ВИСОКО-КВАЛИТЕТНИ И ТРАЈНИ ИЗГРАДБА :Овие Коњ Hoof Заштитни Чизми може да се носи на валкани или лизгава површина, благодарение на високиот квалитет на изградба.На високо-квалитетни СТП и ултра-шок обвивка не се влажен или стискаш кога е влажно.Дури и подобро, тоа е дише и лесен, па вашиот коњ е копита се спречи прегревање и се движи без дополнителна тежина.ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ И ОДРЖУВАЊЕ : Нашите коњ чизми hind нозе се лесно да се чисти и одржува благодарение на својата easy-care neoprene дизајн, едноставен црево надолу или машина, или од страна на не повеќе од 86.0 ° F обезбедува лесно чистење.ЛЕСНО ДА се СТАВИ НА И полетување :На Коњ Заштитна Hoof Чизми се лизга на лесно пред тренинг и полетување потоа, користејќи брзо ослободување велкро систем.Тоа е направен за да биде удобен, така што не трошете време да се борат ги исклучи вашиот коњ пред или откако програмата или обуки. 100% ЗАДОВОЛСТВОТО на УСЛУГАТА:STORMER е високо посветени на секој клиент.Ние стоиме зад нашите производи и клиенти.Нашата крајна цел е да ги задоволи секој клиент од моментот кога ќе ги купите нашите производи во текот на неговиот животен век.Ако имате било незадоволство со нашите производи, ве молиме да стапите во контакт со нас во секое време, ние ќе ви обезбедиме со 100% задоволство решение.Кога имате коњ, збир на професионален избор коњ чизми е-мора да има прилог на вашиот капи соба.Нашите коњ чизми се ергономски облик за да се даде убаво одговара на било коњ.Надворешниот е направена на еден затврднат школка за да се прошири издржливост и внатрешен со висок квалитет, Neoprene за апсорбирање на влијанието против напади од висок-брзина активности како покаже скокање, издржливост, и turnouts, итн., одлично за спречување на триење и болка.

Вака можеби ќе ви се допадне..