• Свеж
Децата Фабрика Бебе Ореви и Завртки Алпинист, CF300-015 Основно, Playroom или Предучилишна Затворен Игралиште за Качување во Собата, Деца Дневните Игра Активност
zoom_in

Децата Фабрика Бебе Ореви и Завртки Алпинист, CF300-015 Основно, Playroom или Предучилишна Затворен Игралиште за

DEN 4430.88

Од стока
check Во продавницата

360 степени ВЛЕЗ : Ова алпинист е социјалната и инклузивен.Tots можат да влезат или да излезат од сите агли што значи дека никој не е изоставено од забава.Оваа игра има поставено 19 парчиња, вклучувајќи црвена, сина, виолетова, жолта, зелена и портокалова испакнатини, триаголници, квадрати, рампи, полу-кругови и други форми дизајниран да се вклучат години.Тоа е виножито-rific добро време за сите кои го внесете.ЦЕЛАТА SHEBANG : Бебето Ореви & Завртки Алпинист дава tots се што е потребно за една прекрасна игра сесија.Littles ќе се искачи, индексирање, планирам, студ и работат на нивниот бруто моторни вештини како што траверс оваа playset од дното кон врвот и од страна на страна.Централната се крие во дупка е одлична за оние кои имаат потреба од пауза или да ги споделат ужинка со еден пријател.КУКА & ЈАМКА сврзувачки елементи ЗА БЕЗБЕДНОСТ : Сите парчиња се кука и јамка прилози дизајниран да се одржи парчиња заедно за време на игра сесии како безбедносна функција.Години може да избере да се земе издвојува и редизајнирање на тоа.Со 19 парчиња, littles ќе има многу, многу опции, кога станува збор за дизајнирање на своите меки игралиште.ЛЕСЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ на ВЕГЕТАРИЈАНСКАТА КОЖА : Секоја форма е изградена со трајни пена и се опфатени во еко-пријателски, мека вегетаријанска кожа.Вегетаријанската кожа е лесно да се избрише чисти, па вашиот чистење режим е едноставна и ефикасна.ДИМЕНЗИИ : 87" x 87" x 12.5".ВОЗРАСТ : 8 месеци до 3 години.ГАРАНЦИЈА : 2 години.СОБРАНИЕ : Светло собранието е потребно.Активност Душеци.Топката Базени & Игра Метри.Блокови.Climbers.Рокер.Adapta-Клупи.Било Кој Временски Перници.Коцка Столици.На Песок И Вода Маси.Go2 Грав Кеси.Прирачник Умешност.Огледала.Перници.Play Panels.Мека За Седење.Костими.Кукли.Кукли. 2021 знаци нашите 40-то година на обезбедување на Функционална Игра Опрема и Училница Мебел!Сето тоа започна во таванот на нашиот основач е дома сите оние години.Создавање Мека Игра производи да им помогне на децата да растат физички и емотивно преку моќта на игра беше сон.Неограничена страст, напорна работа и внимание на детали, брзо се претвора Децата Фабрика во mainstay во учење простори низ светот.Уште од отворањето на нашата оригиналниот линија на Мека Игра производи, имаме смислено прошири во текот на годините да се вклучи најдобрите во почетокот на учење мебел, подни покривки, trikes и мулти-седиште на транспортот.Секој нов производ беше намерно дизајнирани за да одговорат на конкретните пресвртници во развојот на децата.Ние сме направени со големо внимание при изборот на идеално асортиман на производи за да се приспособат на постојано се развива потребите на денешниот предучилишна училници, додека одржување на безбедноста на скапоцени малечки, нашата врвна грижа.Без разлика колку далеку последните 40 години донесе нас, нашите цели остануваат во голема мера непроменета : системот на внимателна, тесни поврзана работна средина за вработените, и секогаш пот на мали нешта.

Вака можеби ќе ви се допадне..