• Свеж
С&D Алатка Компанија 15148-B8481 Завртка Slotting Пили, High Speed Челик, 2.75 Дијаметар, 0.018 Ширина на Лицето, 3/4 Дупка Големина, 25 Мерач, 72 Број на Заби
zoom_in

С&D Алатка Компанија 15148-B8481 Завртка Slotting Пили, High Speed Челик, 2.75 Дијаметар, 0.018 Ширина на Лицето,

DEN 569.52

Од стока
check Во продавницата

Завртка Slotting Пили - High Speed Челик. 72-Заби - Дијаметар : 2 3/4 - Лице Ширина : 0.018 - Дупка Големина : 3/4 - Мерач 25. Стандардни завртки slotting пили се достапни во 1 3/4" дијаметар со 90 T, 2 1/4" дијаметар со 60 T и 2 3/4" дијаметар со 72 T.Исто така, достапен во 2 3/4" дијаметар и 1" дупка со 56 T без дополнителни трошоци.Произведено во САД.Овие секачи се направени од фино калено high speed челик и се наменети за ефикасна мелење на слотови како што се оние на главите на шрафовите или кои било други слични активности.

Вака можеби ќе ви се допадне..