• Свеж
Multipro Сектор Сонда, СВ & Алуминиум, 30 mL Капацитет, 31.5L
zoom_in

Multipro Сектор Сонда, СВ & Алуминиум, 30 mL Капацитет, 31.5L

DEN 12331.44

Од стока
check Во продавницата

Тип на производ - сонда.Произведени од страна на кол - parmer.Произведено во италија.Овој мулти-sectored Мостра е идеален за земање мостри прав, пелети, и други материјали кои можат да бидат не-униформа во вреќи, на различни нивоа.Да се собира примерок, се сврти на Т-облик рачка за да го затворите клетки и вметнете ја челик точка во садот.Кога Мостра е доволно длабоко за да се покријат сите три сектори, сврти се справи со половина пат за да го отворите клетки кои им овозможуваат на примероците за да ги внесете.Потоа, вратете се справи со неговата оригинална положба.Примерокот сега може да се отстрани и на различни примероци место во контејнери за анализа.Сектор истрагата е направен од елоксирани алуминиумски со нерѓосувачки челик совет и може да се sterilized.Идеален за земање мостри прав, зрнца, семиња, и пелети.

Вака можеби ќе ви се допадне..