• Свеж
Cullmann Magnesit 580C Карбонски Влакна Tripod - Cullmann 55325
zoom_in

Cullmann Magnesit 580C Карбонски Влакна Tripod - Cullmann 55325

DEN 688.56

Од стока
check Во продавницата

Магнезиум и алуминиумски легури комбинација.Пена-поместена горниот дел од ногата сегменти се олесни ракувањето со ладна и носење на рамо.Индивидуални нога агол брави и монтажни центар колоната им овозможи одлични минимум работа на висина.Стигнале шила за употреба на мека подлога.Тежина кука на дното на центар колона за потпомогнати стабилност.Tripods од CULLMANN комбинира иновативни материјали, добро обмислени функционалност, ергономски дизајн и највисоко ниво на квалитет.На пример, на сите модели на tripod ѕвезда, заеднички парчиња, и ногата клипови се направени од високо-сила магнезиум.Ова ја прави MAGNESIT tripods особено светлина и исклучително стабилен.Во зависност од избраниот модел, на tripod нозе се изработени од елоксирани алуминиумски цевки или карбонски влакна (јаглерод модели : 525 C, 525 C, 532 C, 580 C).Друга карактеристика на сите MAGNESIT tripods е 4-позиција нога прилагодување на агол, со што се овозможува работна висина на само 18 cm и се така идеално погоден за макро фотографија.Благодарение на прилагодливи челик шила, дополнителен краток Центар колона за работа на приземје и прилагодливи нога стегање, MAGNESIT tripods може да ги исполнуваат највисоките барања во однос на функционалноста и стабилноста.

Вака можеби ќе ви се допадне..