• Свеж
Joovy Tricycoo LX Дете Tricycle, Притисни Рачка, Прилагодлив Седиште, 8 Фази, Борови
zoom_in

Joovy Tricycoo LX Дете Tricycle, Притисни Рачка, Прилагодлив Седиште, 8 Фази, Борови

DEN 6719.76

Од стока
check Во продавницата

8-во-1 прилагодливи trike за деца од 6 месеци до 5 години.Екстра-големи предни тркала за лесен за мобилност на неколку терени.Ротирачки и полулегнал седиште со отстранлив 5-точка безбедност темперамент.Огромен UPF 50+ заштита од сонце отстранлив крошна со ѕиркаат-a-boo мрежа прозорец.Бесплатни зглобот на владата и задните тркала сопирачки дава на родител-управувачкиот елемент со прилагодливи, отстранлив родител притисни справи. 3 позиции recline со назад поддршка.Родител контрола прилагодливи притисни справи. 180 степени ротирачко седиште.Флип-надолу подложка за нозе.Freewheel функција.Отклучен педали може да се користи како footrests.Отстранлив родител рачка, браник бар, направете резервна поддршка, и појасот.Заклучување на педали да се вози предните тркала.На Joovy Tricycoo LX е крајната 8-во-1 tricycle што се прилагодува како вашето дете расте, од 6 месеци до 5 години.Во Фаза 1 Бебе Режим, детето седиште менува и reclines соочуваат со мама и тато.Како вашето дете расте и се развива, на Tricycoo LX се приспособува за да овозможи повеќе и повеќе дете контрола.Фази опсег од Фаза 1 и 2 Бебето Режим (6 месеци+), да Фази 3 и 4 Бебе Режим (9 месеци+), на Сцената 5 Притисни Режим (12 месеци+), на Сцената 6 Деца Режим (18 месеци+), на Сцената 7 Дете - Контрола на Владата (24 месеци+), и на Сцената 8 Класичен Trike Режим (36 месеци+).Карактеристики вклучуваат супер удобен ергономски ротирачки/полулегнал седиште со кој се одвојува за безбедност бар, рана фаза подложка за нозе, слободни вртливата педали и слободни вртливата handlebar под родител-управувачкиот елемент (без борби за превласт тука), огромен UPF 50+ крошна со прозорецот, возрасни footbrake, 5-точка темперамент, складирање кошница и прилагодлива висина родител се справи.И тоа лесно се прилепува заедно - нема потребни алатки!.

Вака можеби ќе ви се допадне..