• Свеж
10PCS Blackhead Смена Алатка, Aooeou Професионални Pimple Попер Алатка за Полнење - Третман за Blemish, Whitehead Пукање, Zit Отстранување на Ризик за Слободни Носот Лице, Против пролизгув
zoom_in

10PCS Blackhead Смена Алатка, Aooeou Професионални Pimple Попер Алатка за Полнење - Третман за Blemish, Whitehead

DEN 383.76

Од стока
check Во продавницата

【 Pimple Попер Алатка за Полнење】Сите алатки на blackhead смена комплет се направени од нерѓосувачки челик без рѓа, нема да предизвика осетливост на прашања.Вие можете безбедно да се исчисти сите pimple алатки и blackhead смена алатки без corroding или реагираат негативно. 【Blackhead Смена】10 различни практични blackhead и comedone акни pimple extractor за да помогне да се отстрани blackheads, акни и разни флеки.Задржи вашето лице го чисти и мазни без црвенило или лузна. 【Blackhead Отстранување Алатка】Направени од високо квалитетни нерѓосувачки челик со анти-лизга слој ви помага подобра контрола на притисок во текот на користење, обезбедување на секој чекор може да се направи со извонредна контрола .Сите blackhead отстранување алатки се полира, што значи дека тие ќе не боли вашата кожа, нема потреба да се грижите лузни повеќе. 【Лесно Носење Складирање Кутија】Pimple попер алатка компактни димензии, лесен со нерѓосувачки челик складирање кутија за вашата дневна продавница или на отворено носат, управување со досаден breakouts.Добар подарок со деликатни изглед на вашето семејство или пријатели за нивниот нос чистење. 【Доживотна Гаранција】30-дневна гаранција за враќање на ПАРИТЕ може да се вратат AOOEOU blackhead смена алатки за било каква причина. (Забелешка : Ние препорачуваме да користите полнење на акни дека е зрела доволно и ве молиме да ги избрише сите алатки со триење на алкохол пред и по секоја употреба).Како да се користи pimple попер алатка.Чисти пред и по секоја употреба, и секогаш се сеќавам - бидете нежни!.Чекор 1 : Чистење на лицето со топла вода, и држете го на топло лице платно за да ја областа за afew секунди да се отворат порите.Чекор 2 : Нежно притиснете надолу на една страна на blackhead, се движи алатка во склопот на врвот, ќе треба да биде во можност да се почувствува мал притисок кога сили блокада надвор, ќе треба да се прилагоди на агол, употреба на работ на јамка и леснотија надвор, повторно стружење во склопот на врвот.Чекор 3 : Очисти вашата кожа повторно, тогаш се применуваат тонери и крем.Чекор 4 : се Применува нежен притисок на blackheads користење на blackhead extractor алатка.Answer : ___________________________ Note : . 1.Никогаш не се обиде да ги собереш или стискаш места како што модринки на кожата и може да предизвика лузни. 2.За да се минимизира оштетување на кожата ефикасен начин да се отстрани blackheads. 3.Користејќи се со оваа смена алатка е еден од најбезбедните начини да го исчистите вашиот порите од крцкањето blackheads користење на вашите нокти. 4.Тоа, исто така, ќе се намали трауматично да околната кожа.Функција : . 1. 100% Сосема Нов.Боја : Розова.Материјал : не ' Рѓосувачки челик.Големина : Како на сликата шоу.Тежина : App 150g. 2. Текстура се справи со не е лесно да се зафат. 3. За Професионалци и за Лична Употреба. 4. Апликации : Blackheads, whiteheads, акни,comedo,мозолчиња инструкции.Пакетот Вклучува : . 7 × Blackhead Смена Игли. 3 × Blackhead Extractor Помош На Пинцета. 1 × Метал Случај. 1 x Прирачник за Корисникот.

Вака можеби ќе ви се допадне..