• Свеж
Cordivari Claudia Бронза Антички Hydronic Крпа Потоплите Криви 20x48,со Вентил за полнење
zoom_in

Cordivari Claudia Бронза Антички Hydronic Крпа Потоплите Криви 20x48,со Вентил за полнење

DEN 1831.20

Од стока
check Во продавницата

Произведено во ИТАЛИЈА! 100% произведено во Италија, производството, тоа има постојано еволуирале во текот на годините. 20"x48" (500x1190 mm) КРИВИ, БРОНЗА АНТИЧКИОТ. - Подготвени за монтирање на ѕид.Компатибилен со НАС цевки и НИ централни системи за греење.Со вентил за полнење.Бројот на бактерии и вируси во бањите се зголемува во влажни, топли средини, па вода мами може да биде заразен.Мувла, исто така може да се појави во овие места.Тоа е причината зошто тоа е многу важно да се има сè - крпи, бебе ќебиња, долна облека, постелнина - сува.Крпа warmers помогне со ова, и за нашите бања, исто така, работи во меѓувреме.Тоа е, исто така вредно да се инсталира крпа потоплите во кујни за кујна престилки и крпи.И покрај сето ова, тие, исто така, ги красат нашиот дом. 20"x48" (500x1190 mm) Бронзен Антички КРИВИ.w/ thermostatic вентил за полнење. + Подготвени да инсталирате - Claudia Бронза Антички ТОПЛА ВОДА РАДИЈАТОРОТ е hydronic радијатор карактеризира со свеж дизајн со оригинална композиција на греење елементи иновативен облик.Claudia Бронза модел го прави врската со НАС Стандарди цевки лесно.Радијатор е завршена со еколошки епоксидна прав (Сертификат DIN 55900-1,-2) Финиш : БЕЛА Димензии : Ширина 20" (500 mm) x Висина 48" (1190 mm) Цевка Центри : 18" (450 мм) Тежина : 18 кг (6.3 kg) оддавањето : 1625 BTU (500 Вати) Max Температура : 230 °F (110 °C) Макс Притисок : 130 PSI (9 Бар) Конекции : n° 2 x 1/2"– n° 1 x 1/2" за Воздух пропустливи Во Полето 1. Загради, Воздухот се пропустливи, Хексагонална алатка, Приклучоци и шрафовите за монтирање 2. Инструкции За Инсталација 3. Thermostatic вентил за полнење со thermostatic главата. - Пакување На радијаторот е заштитен со рециклираат филм во полиетиленски и со кутија во рециклираат картон бања радијатор направени од страна на италијански украсни производителот, кој е лесно да се одржи во секој бања благодарение на својата едноставна функционална Италија дизајн.Бања радијатор направени од страна на италијански украсни производителот, кој е лесно да се одржи во секој бања или кујна благодарение на својата едноставна функционална италијански дизајн. - Нови : Еден сосема нов, не се користи, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа (каде што пакувањето е применливо).

Вака можеби ќе ви се допадне..