• Свеж
Morily 24pcs Лажни Ноктите Сива Сини Сјајот Сјајни Краток Плоштадот Притиснете на Нокти Лажни Совети Вештачки Прст Нокти за Жени и Девојки
zoom_in

Morily 24pcs Лажни Ноктите Сива Сини Сјајот Сјајни Краток Плоштадот Притиснете на Нокти Лажни Совети Вештачки Прст

DEN 143.76

Од стока
check Во продавницата

Уникатен шармантна дизајн лажни ноктите се направени од страна на Не-токсични акрил,заштита на животната средина,не боли раката.Обезбедува вашиот ноктите одличен и луксузен изглед.Секој комплет доаѓа со 24pcs притиснете на нокти во 12 различни големини во една кутија, тие се погодни за да се избере соодветна големина која одговара на вашите секој прст.Лесно да се однесуваат и да ги отстраните, нокти, содржат 1 мини датотека, 1 дрвен стап, 1 настава картичка и 1 лист жолта лепак налепница.Сет ќе ви даде совршен, не-оштетување на нокти во рок од неколку минути за мал дел од салон цена.Овие нокти се издржливи и можат да се применуваат со користење на ноктите лепак или ноктите лепило teapes.Ноктите лепило табови овозможи за овие нокти да бидат повторно употребувани.Со правилна примена на овие нокти се даде до 2 недели од носат.Прекрасен подарок за вашата сопруга, девојка, мајка или сестра и совршено одговараат за различни прилики како што се забави, свадби, cosplay, матурска ,датира, носија топка, ноќта на вештерките или божик, балерина, канцеларија, Денот на Вљубените и други фестивал и сл.ШТО се ВКЛУЧЕНИ Секој комплет содржи следниве Целосен сет на 24 нокти(12 различни големини) упатство картичка со чекор по чекор инструкции На портокал дрво стап да им помогнам на вашиот кутикулите назад Мини нокти датотека за да нежно etch на природни нокти 24pcs жолти лепливи ленти да се применуваат лажни нокти, ПРИТИСНЕТЕ НА НОКТИТЕ НАСТАВА КАКО ДА се РАБОТИ : 1. Чиста вашата ноктите со вода на dkeep вашите нокти се обиде. 2. Изберете големини кои се најпогодните за вашите нокти. 3. Peal исклучување на соодветна големина на лепливи ленти. 4. Се држи на лепливи ленти на задната страна на ноктите совети и кора исклучите надвор од филмот. 5. Притиснете на лажни ноктите на вашиот сопствен ноктите и задржете за 30 секунди. 6. Намали вишокот на дел од нокти датотека и да заврши.КАКО ДА се ОТСТРАНИ : Впие вашите нокти во топла вода за 10-15 минути.Ова ќе омекне лепилото, што го прави полесно да се отстранат ноктите.Нежно кора пред-залепени ноктите исклучување од страна.Совети : ноктите лесно може да лупам исклучување по туш или када.PLS ЗАБЕЛЕШКА Избегне продолжен контакт со вода може да се држи било додатоци на врвот на лажни нокти користење на лепак или лепак налепница, како и!Од дното на моето срце, јас навистина го цениме сите дека избира Morily за вашиот притиснете на ноктите!.

Вака можеби ќе ви се допадне..