• Свеж
Pyrex Пакет - 2 Предмети: 7200-PC 2-Купот Портокал Круг Пластични Капаци
zoom_in

Pyrex Пакет - 2 Предмети: 7200-PC 2-Купот Портокал Круг Пластични Капаци

DEN 191.76

Од стока
check Во продавницата

Вклучени во пакет : (2) Pyrex 7200-PC 2 Првенство Портокал Капаци (Капаци Само - Контејнери НЕ се Вклучени).Вистински Pyrex Замена Капаци Направени во САД.Ќе НЕ одговара Сидро Hocking Производи.Не-porous површина не се апсорбира храната мириси, вкусови или дамки; BPA free.Фрижидер, Микробранова печка и Топ-Управување со машина за миење Садови Безбедно.Го Pyrex 7200-PC Портокал капак одговара на 2 првенство Pyrex сад за мешање.Го Pyrex капаци се направи готвење, служат и чување удобен и лесен - совршен за секоја прилика.Овие разноврсна Pyrex капаци се безбедни за употреба во фрижидер, замрзнувач или микробранова печка и да се исчисти лесно на врвот решетката на машина за миење садови.Изработени од не-porous површина, овие капаци нема да ги апсорбира храна, мириси, вкусови, или дамки.Овие капаците се направени во САД и се BPA free.

Вака можеби ќе ви се допадне..