• Свеж
Бостон Опрема CASC125 Стегање Вратило Јака, Алуминиум, 1.250 се Роди, 1.250 OD, 0.500 Ширина
zoom_in

Бостон Опрема CASC125 Стегање Вратило Јака, Алуминиум, 1.250 се Роди, 1.250 OD, 0.500 Ширина

DEN 338.64

Од стока
check Во продавницата

Едно парче стегање вратило јака за апликации кои бараат повеќе униформа задржување на моќта и поголема axial капацитет од setscrew јаки.Ефикасна за двете тврди и меки шахти.Алуминиум за отпорна на корозија и tarnishing.Вклучува socket-раководител кап завртки за обезбедување на јаката на вратило.Оперативни температури се движат од -35 до 176 степени C (-32 да 350 степени (F).Оваа Бостон Опрема едно парче стегање вратило јака е направен од алуминиум.Тоа е едно парче стегање вратило јака за апликации кои бараат повеќе униформа задржување на моќта и поголема axial капацитет од setscrew јаки.Тоа е полесно да се отстрани и да ја наместите од setscrew јаки и е ефикасна за двете тврди и меки шахти.Таа е направена од алуминиум за отпорност на корозија и tarnishing и е лесен за употреба во апликации каде материјал тежина е предвид.Оваа јака доаѓа со чашката-раководител кап завртки за обезбедување на јаката на вратило.На оперативни температури за овој гердан се движат од -35 до 176 степени C (-32 да 350 степени (F).Оваа вратило јака е погоден за употреба во различни апликации, вклучувајќи ги и во автомобилската индустрија за да се situate компоненти во автомобилот серво волан собранија, преработувачката индустрија да се лоцира компоненти на подвижна лента систем, и хоби занает индустрија да се одржи тркала на оски во далечински управувач возила, меѓу другите.Вратило јаки се прстен во форма на уреди првенствено се користи за да се обезбеди компоненти на шахти.Тие, исто така, служи како locators, механички запира, и изолација помеѓу другите компоненти.На два основни видови на вратило јаки се стегање (или подели) јаки, кои доаѓаат во еден или два парче дизајни, и setscrew јаки.И во двата типови, еден или повеќе завртки се одржи јаки во местото на вратило.Во setscrew јаки, завртки се заострија преку јака додека не притиснете директно против окно, и во стегање јаки, завртки се заострија да подеднакво се компресира јака околу бунари без impinging или marring тоа.Setscrew јаки и едно парче стегање јаки мора да биде инсталиран од страна на лизгање на јака текот на крајот на вратило, додека две-парче стегање јаки одвоени во две половини и може да се инсталира помеѓу компонентите на вратило.Вратило јаки се направени од широк спектар на материјали, вклучувајќи оближена со цинк челик, алуминиум, најлон, и neoprene.Се најде во речиси секој вид на машини и индустрија, вратило јаки се користи во апликации вклучувајќи менувачот собранија, моторни основи, алатни машини, се вози шахти, земјоделски орудија, медицинска опрема, и хартија и челик мелница опрема, меѓу другите.Бостон Опрема произведува моќ на трансмисија на производи и компоненти, вклучувајќи затворен и отворен опрема дискови, црв опрема брзина reducers, се покрене брзини и полици, електрични уреди, обична ракав и топката лежишта, подлошки, и род завршува.Компанијата, основана во 1877 година, и со седиште во Шарлот, КООРДИНАТОР, ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) 9001 : 2008 обезбедување на квалитет стандардите и е член на Моќ Пренос Дистрибутери Асоцијација.

Вака можеби ќе ви се допадне..