• Свеж
LPF-40-20 | Значи Добро LPF Серија 40W 20V CC/CV AC LED Драјвер
zoom_in

LPF-40-20 | Значи Добро LPF Серија 40W 20V CC/CV AC LED Драјвер

DEN 887.28

Од стока
check Во продавницата

Значи Добро е LPF серија е единствена AC/DC LED драјвер кои, всушност, се нуди две излез начини : константен напон и постојан струја.На LPF возачот серија се нуди во 16-90 Вати димензии, што го прави одлична опција за избор на осветлување апликации.Овие возачи работат од универзалната линија напон, 90~305 VAC, и нуди модели со различни оценет напон помеѓу 12 и 54 V.Како многу други Значи И LED производи, овој возач има одлична effiency околу 90%, па тоа може да работи со fanless дизајн во повисоки температури.Целата серија е IP67, отценети, затоа е погоден за работа во сува, влажна, или дури и влажни локации.

Вака можеби ќе ви се допадне..