• Свеж
Мотоцикл Синџир Прекинувач Riveter Сет, 13-Парче Синџир Линк Прекинувач, Господар Синџир Притиснете Занитвам/Возбудлив Машина Отстранување Поправка Алатка за Полнење,
zoom_in

Мотоцикл Синџир Прекинувач Riveter Сет, 13-Парче Синџир Линк Прекинувач, Господар Синџир Притиснете Занитвам/Возбудлив

DEN 551.28

Од стока
check Во продавницата

【ПРАКТИЧНИ】Мотоцикл Синџир Прекинувач Riveter Сет, Синџир Линк Прекинувач, Господар Синџир Притиснете Занитвам/Возбудлив Машина Отстранување Поправка Алатка за Полнење, 13-Парче синџир splitter е essentail алатка, без motorcyle механичар треба да се направи без тоа. 【ФУНКЦИЈА】Овој мотор синџир прекинувач алатка е дизајнирана да занитвам синџир линкови до форма бесконечен синџир.Синџир Прекинувач Поставен Може да се користи со Мотор, Велосипед, АТВ да се отстрани и да ја инсталирате мотоцикл/велосипед повеќето големини на задниот диск или cam синџир #35 до #630 вклучувајќи o-прстени. 【ПРЕМИУМ МАТЕРИЈАЛОТ】тешки-должност синџир прекинувач е изградена од 45# јаглероден челик за да се обезбеди сила и долговечност.површината црна anodic оксидација за крајна анти- ' рѓа перформанси. 【ЛЕСЕН за УПОТРЕБА - СИНЏИР ПРЕКИНУВАЧ RIVETER ПОСТАВИТЕ】➊ Олабави затегнувачки орев, unscrew дното гром на синџирот притиснете алатка и место на пролет на игла во внатрешноста на алатката. ➋ Го замени затегнување гром и отстрани горниот гром. ➌ Завртка на справи и рачката. ➍ Место алатка преку вашиот синџир, и ги заостри алатка на синџирот pin (ова сили на синџир и игла од друга страна). 【ПАКЕТ ВКЛУЧУВААТ】1x синџир притиснете + 1x рачка + 1x рачката + 3x anvils, 3x игли (2.2 mm, 2.9 мм, 3.8 mm) + 1x riveter + 1x пролет + 2x притиснете плочи со 1x за носење за лесен транспорт едноставна складирање и брз организација.

Вака можеби ќе ви се допадне..