• Свеж
8' Teardrop Camper Приколка DIY Планови Tear Drop Гроздобер Camper RV Изгради Свој
zoom_in

8' Teardrop Camper Приколка DIY Планови Tear Drop Гроздобер Camper RV Изгради Свој

DEN 622.80

Од стока
check Во продавницата

✔️ 8' Teardrop Camper Приколка DIY Планови. ✔️ Tear Drop Гроздобер Camper RV Изгради Свој. ✔️ Изгради Свој 8' Teardrop Патување Приколка DIY Планови Tear Drop Гроздобер Camper RV. ✔️ Ќе добиете цртање пакет па може да се изгради свој слободен стои изгради рамка кабината. ✔️ Внатрешни работи може да биде фенси и егзотични, како сакате.На отпечатоци се лесно да се следат и никого со некои "do it yourself" искуство лесно може да се изгради. 8' Teardrop Camper Приколка DIY Планови Tear Drop Гроздобер Camper RV Изгради Свој.Овие детални планови ќе ви покаже како да се изгради свој прекрасен camper.Изградба на Вашиот Сопствен 8' Teardrop Патување Приколка DIY Планови Tear Drop Гроздобер Camper RV.Ние потребно за пристоен вентилација низ цела приколка.Ова би значело пристоен големина врати и прозорци кои ние може да се отвори, и некој вид на вентилатор, или AC.За снабдување со електрична енергија, приколката е потребно за да бидете во можност целосно да функционира без полнење за најмалку 48 часа.Приколката е потребно да биде доволно голема за 2 возрасни да спијам удобно внатре.Ние, исто така, сакаше дополнителен простор за складирање и простор за мала кујна со мијалник и контра простор за да се свитка до шпоретот.Приколката е потребно да се вклопи во внатрешноста на стандард 1 автомобил гаража.Овие детални планови ќе ве води чекор по чекор во градење на завист на секој кој ќе ги исполнуваат на вашиот патувања.Внатрешноста може да биде фенси и егзотични, како сакате.На отпечатоци се лесно да се следат и никого со некои "do it yourself" искуство лесно може да се изгради.Екстремни претпазливост мора да се користи кога зграда.Ќе добиете цртање пакет па може да се изгради свој слободен стои изгради рамка кабината.Јас ќе ви пошта хард копии на 8 1/2 " X 11 хартија.Сите планови се наменети или се разгледуваат од страна на Бен Камен.Бен е пензионираниот Инженер во Канада.Бен исто така, drafts (недовршени) овие себе со користење на најнова Auto CAD софтвер за да се осигура точноста.Тој студирал Инженерство назад во почетокот на 1980-тите.По повеќе од 30 години во Градежната индустрија тој развиена некоја страст за градење кул предмети околу неговата фарма и кабината.Овие се одлични DIY проекти.Со малку вештина секој може да го Направите Тоа Самите.Бен е секогаш e-mail настрана ако имате било какви прашања, додека градењето на еден од неговите проекти.Тој е додавање на нови планови цело време.

Вака можеби ќе ви се допадне..