• Свеж
Ју Kurosaki Fujin Vg10 Зачукуваше Nakiri Јапонски Нож 165mm Од TTKing
zoom_in

Ју Kurosaki Fujin Vg10 Зачукуваше Nakiri Јапонски Нож 165mm Од TTKing

DEN 20808.00

Од стока
check Во продавницата

Нож Тип : Nakiri.Челик Тип : VG10. Сечилото Тип : Двојно остро нож.Рачка Материјал : Shitan ружино дрво се Справи со (ferrule : Хондурас ружино дрво).Не само дизајн, но неговата острината на ножот привлекува нас кога ние ги користиме неговиот нож.Нож Тип : Nakiri Челик Тип : VG10 Сечилото Тип : Двојно остро нож Рачка Материјал : Shitan ружино дрво се Справи со (ferrule : Хондурас ружино дрво) Не само дизајн, но неговата острината на ножот привлекува нас кога ние ги користиме неговиот нож.Целокупната Димензии : Должина на Ножот : 165mm (6.5") Сечилото Висина : 52mm (2") Сечилото Дебелина : 2.3 mm Справи со Должина : 127mm (5").

Вака можеби ќе ви се допадне..