• Свеж
Jeremywell 1-7/16 Создаден Еден Сплит Вратило Јака Црна Оксид Поставите Завртка Стил (4 ПАРЧИЊА)
zoom_in

Jeremywell 1-7/16 Создаден Еден Сплит Вратило Јака Црна Оксид Поставите Завртка Стил (4 ПАРЧИЊА)

DEN 544.56

Од стока
check Во продавницата

Сосема Нов.Бесплатен Превозот во Континентална сад.Истиот работен ден процесирање на нарачката пред 12 : 30 PDT.Задоволство Да Се Гарантира.Лесен за монтирање.Се применува за двете меки или тврди вратило материјал. 4-PACK Jeremywell 1-7/16" (1.48") Имаше Едно Парче Стегање Јака, Црна Оксид Позлата, 2-1/4 OD, 9/16 Ширина Корисни во речиси секој вид на машини и индустрија, вратило јаки се користи во апликации вклучувајќи менувачот собранија, моторни основи, алатни машини, се вози шахти, земјоделски орудија, медицинска опрема, и хартија и челик мелница опрема, меѓу другите.Стегање Јака, Црна Оксид Позлата,Ова вратило јака е погоден за употреба во различни апликации, вклучувајќи ги и во автомобилската индустрија за да се situate компоненти во автомобилот серво волан собранија, преработувачката индустрија да се лоцира компоненти на подвижна лента систем, и хоби занает индустрија да се одржи тркала на оски во далечински управувач возила, меѓу другите.На отпорност на корозија (Црна оксид слика ) Еден-парче стегање вратило јака за апликации кои бараат повеќе униформа задржување на моќта и поголема axial капацитет од setscrew јаки Ефикасна за двете тврди и меки шахти Челик за weldability и ' рѓа отпор со црна оксид заврши за декоративен изглед и за отпор да се држиме се лизга, бела корозија и абразија Вклучува фалсификувани socket-раководител кап завртки за обезбедување на јаката на вратило Оперативни температури се движат од -40 до 176 степени C (-40 да 350 степени (F).

Вака можеби ќе ви се допадне..