• Свеж
60Pcs Бакар Прстен Терминал 8 Големина Голи Бакар претходно биле вклучени Сребрен Прстен Терминал Конектори Асортиман Комплет
zoom_in

60Pcs Бакар Прстен Терминал 8 Големина Голи Бакар претходно биле вклучени Сребрен Прстен Терминал Конектори Асортиман

DEN 167.76

Од стока
check Во продавницата

100% Конзервирани бакар, трајни производи за употреба.SC серија бакар терминал блок, исклучително дизајниран и исклучителна изработка, површината помазна и со поголем квалитет.Оваа жици конектор помага во спречување на корозија и е исклучително издржлив,тие се безбедни, имаат долг живот, и да имаат добар електрична спроводливост.Широко во машини, електрична енергија, железница, бродоградба, авијација, home апарат, компјутер или други автоматски опрема. 60pcs Калај-обложено Бакар Прстен Терминал и Пластична Кутија Поставува во Согласност со сите релевантни Европски Стандарди.Опис : се Направени од 100% annealed бакар за максимална прилив На затворање на подлога со печат на влага задржување на кабли сува Жица големини и подлога печат на рампа може да биде crimped или заварени УЛ тестирани и одобрени од Количеството : 60 единици Боја : Сребрена / Бакар Материјал : калај позлатен бакар Спецификација : SC6-6 : 10 Единици SC6-8 : 10 Единици SC10-6 : 10 Единици SC10-8 : 10 Единици SC16-6 : 5 компјутери SC16-8 : 5 компјутери SC25-6 : 5 компјутери SC25-8 : 5 компјутери Пакетот вклучува : 1x60 компјутери Прстен терминал со кутија.

Вака можеби ќе ви се допадне..