• Свеж
Сигма 24-135mm f/2.8-4.5 АКО Автофокус Објектив за Nikon SLR фото Апарати
zoom_in

Сигма 24-135mm f/2.8-4.5 АКО Автофокус Објектив за Nikon SLR фото Апарати

DEN 7608.00

Од стока
check Во продавницата

Објективот има една Посебна Ниска Дисперзија ( SLD ) стакло елемент, и две Aspherical елементи, што резултира со одлична корекција на хроматска аберација.Внатрешен фокус систем карактеристики не-ротирачки предни леќа барел за поедноставена употреба на филтри.Сопствени дизајниран со аспиратор со бајонет планината вклучени за да се спречи ваше светлина од понижувачко квалитет на сликата.Сите материјали кои се користат во оваа леќа се доведе и арсен слободни.Филтер Големина - 77mm.Оваа Сигма 24-135mm F2.8-4.5 АКО Автофокус леќа има широк агол приказ на повеќе од 80° во 24mm да стандард 135mm.Посебни Ниска Дисперзија (SLD) стакло елемент и 2 aspherical леќи оптимизирање на оптичките перформанси, и во 24mm фокусна должина, овој објектив има брз F2.8 максимална бленда.Карактеристики вклучуваат супер широк агол спектар на гледање од 84.1° до 18.2°, и вклучува внатрешен систем за фокусирање кој ја елиминира пред објективот ротација, овозможувајќи користење на поларизирана филтри и Petal-тип капи.Оптички материјали кои се користат во овој нов објектив се води - и арсен-слободен еколошки стакло.За користење со Nikon камери. 3-13/32" кол.

Вака можеби ќе ви се допадне..