• Свеж
МК Morse WSAB180562 9/16-Инчен Дијаметар од 18 Инчи Долго дупчалка со спирална бургија Вежба Малку
zoom_in

МК Morse WSAB180562 9/16-Инчен Дијаметар од 18 Инчи Долго дупчалка со спирална бургија Вежба Малку

DEN 587.52

Од стока
check Во продавницата

Само се хранат завртка точка за напор досадно.Двојно flute дизајн за брзо чип отстранување и помалку расчистување на малку.Resharpenable работ овозможува брз допрете прозорци за да се задржи на работ и животот на малку. 7/16-Инчен брзи промени месо тело овозможува, за употреба со брза промена на чак.Апликации, дрво и ноктите вградени дрво.Опис на производот дупчалка со спирална бургија МАЛКУ 18" X 9/16" ДИЈАМЕТАР Од Производителот На М. К. Morse премиум линија на двојно fluted дупчалка со спирална бургија битови, обезбедува одлична длабоко здодевни опција во дрво и ноктите-вградени дрво апликации.Сите Morse дупчалка со спирална бургија битови имаат само-feed завртка точка за напор здодевен, во прилог на двојно-flute дизајн за брзо отстранување на чипови.Прецизност земјата, термички обработени и зацврстен сечење на рабови одат преку правото ноктите и се resharpenable.На дупчалка со спирална бургија битови имаат 7/16" хексадецимален месо тело дизајнирани за употреба со MQC38 брзи промени чак adaptors и стандард chucks.WSAB180562, 9/16"КОЛ X 18"ДОЛГО ДУПЧАЛКА СО СПИРАЛНА БУРГИЈА МАЛКУ.

Вака можеби ќе ви се допадне..