• Свеж
Boxiki Деца Montessori Играчки за 1 2 3 годишни Момчиња и Девојчиња, Образовни Учење Играчки за 2 години Девојки и Момчиња Роденденски Подарок, Боја Признавање Форма Sorter, Дрве
zoom_in

Boxiki Деца Montessori Играчки за 1 2 3 годишни Момчиња и Девојчиња, Образовни Учење Играчки за 2 години Девојки

DEN 359.76

Од стока
check Во продавницата

АСОРТИМАН НА ФОРМИ : Вклучени се 10 парчиња во оваа montessori загатка, секој има единствена цел на наставата, дозволувајќи им на децата да се признае карактеристики и меѓусебни односи на геометриски форми, и споредба и сортирање на разни геометриски комбинации.SAFE ДРВЕНИ ИГРАЧКИ : Ова дрвени бебе загатка е направена од еколошки дрво и не-токсични вода базирани боја.Сите парчиња се нивните рабови не се изедначи и нема да му наштети на бебето е деликатна кожа.Тоа се согласува да EN71 и ASTM Стандарди за Безбедност.Се препорачува на возраст од 4 години нагоре.ДЕЛ & ЦЕЛИНА : Вашето дете ќе научи односот помеѓу дел и целина, како иницијален чекор за да се дел за учење.Научете геометриски форми класификација, групирање, броеви, бои.Тоа е убаво помлад ниво играчка, наставно средство во училиште, homeschool, или раниот детски развој.ПРИРАЧНИК УМЕШНОСТ : Ова развојни играчка ќе се зголеми млади деца прирачник вештини, да се промовира развојот на рака-око координација и логично размислување.Многу ангажирање активности за концептот развој : форми, бои, должина, длабочина, дебелина модели и секвенционирање. 100% ЗАДОВОЛСТВОТО на : Ние обезбеди целосно пари за враќање на услугата во рок од 30 дена.Ако постои проблем со нашите играчки, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да се направи тоа право за вас!Додај во количката сега!.Montessori Knobless Играчка Set The дете може да го стори различни вежби со овие материјали, вклучувајќи појавување на нив со цилиндар блокови, редење на нив, на врвот на едни со други за да формираат кула, и организирање на нив во големината или различни модели.Кога жолта, црвена и зелена цилиндрите се поставени на врвот на секоја друга, тие сите се на иста висина.Карактеристики : Поттикнување на бебиња' раце, очи, мозок координација.Промовирање на боја за признавање.Воз дете практична способност и рака-око координација.Подобрување на фините моторни вештини.Моторни Skills A голема играчка за подобрување на фините моторни вештини, просторно расудување,и рака координација,умешност за малите деца, момчиња и девојчиња, како што тие го зграби колче и натпревар.Децата ќе научат и да ги споредат секој блок дијаметар и висина, ставајќи ги во вистинската дупка.Да се отстрани цилиндри, детето има тенденција да се природно да го користите истиот три-прстот се користи за да се одржи моливи.Преносни и Лесно да Store Thanks на лесен и здрав, нашите дрвени цилиндар одбор може да ја придружува вашиот малку еден, без разлика каде тие патуваат.Складирање е само како едноставни, вгнездување на модели на дрвени форма блок ќе ви овозможи лесно да зачувувате и да ги носат, па лесно можете да се движи наоколу.

Вака можеби ќе ви се допадне..