• Свеж
uxcell RV2-4S Изолирани Електрични Crimp Терминал, Прстен Лопата Wire Конектор за AWG16-14 100Pcs
zoom_in

uxcell RV2-4S Изолирани Електрични Crimp Терминал, Прстен Лопата Wire Конектор за AWG16-14 100Pcs

DEN 155.76

Од стока
check Во продавницата

Издржливи изолирани crimp терминали.Материјал : Бакар.Модел : RV2-4 S; Максимална Излезна Струја : 27 A; Одговара Кабел Големина : 16-14 AWG.Вкупна должина : 20mm/0.79-Инчен; Гром Устата Големина : 4mm / 0.16-Инчен.Пакет Содржина : 100(+/-2%)Компјутери x Изолирани Crimp Терминали.Лесно да се поврзете со електрична жица и да се зајакне нејзината сигурност.Опис : Трајни изолирани crimp терминали.Лесно да се поврзете со електрична жица и да се зајакне нејзината сигурност.Широко се применуваат во електричната и електронската индустрија, електрична опрема, Индустриска автоматизација, улично осветлување и моќ на системот за контрола во сообраќајот и транспортот, мислења и телекомуникациски, бензински хемиска индустрија, индустриски градење машина за градење, итн.Спецификации : Модел : RV2-4 SMain Боја : Blue Maximum Излез Тековната : 27 AFit Кабел Големина : 16-14 AWGTotal должина : 20mm/0.79-Inch Bolt Устата Големина : 4mm / 0.16-Inch Material : Бакар Пакет Содржина : 100(+/-2%)Компјутери x Изолирани Crimp Терминали.

Вака можеби ќе ви се допадне..