• Свеж
ericotry 3PCS Килибар Стаклено Шише Понесе Редуктор И Црна Пластика Покриваат Празните Обновливи Пополнување Емулзија Суштината Масло Мирис Парфем DIY Козметички Алатка
zoom_in

ericotry 3PCS Килибар Стаклено Шише Понесе Редуктор И Црна Пластика Покриваат Празните Обновливи Пополнување Емулзија

DEN 186.48

Од стока
check Во продавницата

Нашите шише е едноставен и лесен за употреба.Само го користите да се прелива предмети од шише устата и внесете ги во внатрешниот затка, а потоа ќе може да го користи тоа добро.Нашите стаклени шишиња може да се стави во внатрешниот приклучок за козметички производи, лосиони, етерични масла, ароматерапијата, итн.Шишето е многу leakproof, многу погоден за патување и секојдневна употреба, тоа е лесно да се стави во торба.Тоа исто така може да се користи за DIY да се создаде свој посебен.На шише може да се користи за DIY, со етерични масла, парфеми, течности и ароматерапијата.Може да се направи ароматерапијата за вашите пријатели како подарок.Килибар стаклени шишиња се добри за зачувување на светлината чувствителни козметика.Избегнувајте распаѓање или volatilization на козметички состојки поради директна сончева светлина.Производ Specification Material : стакло body Color : Amber Package : 3 pcs Capacity : 5ml/0.67 оз,15ml/0.5 мл,30ml/1oz,50мл/1.67 оз,100ml/3.4 оз за вашиот choosing5ml големина : Прибл 53mm x 22mm/0.54" x 0.22"(Вкупна Висина x Дијаметар);15ml големина : Прибл 69mm x 29mm/1.61" x0.65"(Вкупна Висина x Дијаметар);30ml големина : Прибл 82mm x 33mm/3.23" x 1.3"(Вкупна Висина x Дијаметар);50мл големина : Прибл 95mm x 37mm/3.74" x 1.45"(Вкупна Висина x Дијаметар);100ml големина : Прибл 115mm x 44.5 mm/4.53" x 1.75"(Вкупна Висина x Дијаметар);1.Килибар стаклени шишиња се добри за зачувување на светлината чувствителни козметика.Избегнувајте разградување на козметички состојки предизвикани од директна светлина, добра запечатување перформанси и да се избегне volatilization и истекување на liquid2.Нашите шишиња за масла може да се обновливи, можете лесно може да се рефил оние назад .Употреба на шишето да се применуваат совршен износ на производот секое време.Шишиња се едноставни да се исчисти и да се пополни!3.Кога DIY, само трансфер на етерични масла или да се меша вашата сопствена мешавина во нашата шише со pipette или dropper.Тоа ќе се измеша well4.Добро течење доказ дизајн, со orifice редуктор не грижете се за вашата козметика ќе се истури од.Погоден за течни пакување.Совршен за етерични масла, парфеми масла, информации масла или на други течности.5.Тоа може да и се применуваат козметика, етерични масла, ароматерапијата, лосион и така натаму.

Вака можеби ќе ви се допадне..