• Свеж
Тешки Ролери Туш Завеса Прстени, Полиран Месинг Clipperton RollerRings, Поставен на 12
zoom_in

Тешки Ролери Туш Завеса Прстени, Полиран Месинг Clipperton RollerRings, Поставен на 12

DEN 215.76

Од стока
check Во продавницата

ИЗРАБОТЕНИ ОД најквалитетни МАТЕРИЈАЛИ - Тешки Месинг и Нерѓосувачки Челик Изградба за да се овозможи на нашите туш завеса прстени за да го издржат елементи во бањата поставување со текот на времето и да го користите.Поради Високиот Квалитет на материјалите кои се користат во нашите завеса ѕвони, ние го препорачуваме на нашите туш завеса прстени за внатрешна или надворешна употреба.КОРОЗИЈА-FREE & ВИСОК КВАЛИТЕТ ЗАВРШИ - Тешки Хром Заврши Процесот за да се обезбеди долговечност на производот и заврши на нашите Туш Завеса Прстени.Висок квалитет на никел-обложено и завршни хром финиш на процесот дека нашите Туш Завеса Прстени направат ќе се осигурате дека вашиот туш завеса прстени ќе остане убава за многу години да дојде.Покрај тоа, со Квалитетни Материјали што се користи во производството на нашите туш завеса прстени, тие се гарантира да не ' рѓа во текот на животот кои ги поседува.ОРИГИНАЛНИОТ ROLLERRINGS ТУШ ЗАВЕСА ПРСТЕНИ се со цел да се вклопи 3/4" да 1-1/8" дијаметар криви, директно, или прилагодено туш прачки.Се продаваат како збир на 12 за стандарден 60" или 72" отворање,Nickle Позлатен, Хром Полиран.ДИЗАЈН ПОДОБРУВАЊА.Малку поголеми Roller Ball Дијаметар користи на Clipperton Бренд Туш Завеса Прстени им овозможува на нашите прстени за завеса навистина планирам без никаков напор на било туш завеса род - само светлина затегнување е потребно за да го отворите или затворите завеса.Нашите забележа 5-Ролери Дизајн е усовршени во текот на годините на нашето производство на Roller Rings.ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА.Roller Rings Туш Завеса Прстени се поддржани од страна на Доживотна Гаранција кога набавува од овластен Clipperton Препродавач.Овие Тешки Ролери Туш Прстени за Завеса во Полиран Месинг дојде во собата на 12. Направени од Цврст Месинг Материјал и заврши во Полиран Месинг Лак финиш.Овој крај е Корозија Слободни.Овие прстени се со цел да се вклопи 1" и 3/4" Дијаметар Туш Прачки.Овие прстени се лесно да се тркалаат низ туш прачка за лесно отворање на вашиот Туш Завеса.Roller Rings беа првично замислен и дизајниран во 1994 година во САД.Одржување на патентот за поголемиот дел од последните две децении, од сите други на пазарот се едноставно копија на нашите оригинални Roller Rings дизајн.

Вака можеби ќе ви се допадне..