• Свеж
Lovejoy 49709 Големина AL099 Вилица Спојка Центар, Алуминиум, Метрички, 25 mm Понесе, 64.262 mm OD, 26.162 mm Должина Преку Понесе, 8 mm x 3.3 мм Keyway
zoom_in

Lovejoy 49709 Големина AL099 Вилица Спојка Центар, Алуминиум, Метрички, 25 mm Понесе, 64.262 mm OD, 26.162 mm Должина

DEN 522.48

Од стока
check Во продавницата

За користење со Lovejoy АЛ тип на вилицата стил флексибилни цевки собрание (се продава одделно).Алуминиум легура за мала тежина и отпорен на корозија апликации.Трансфери шок и неусогласеност на центар елемент на спојување собранието за намалена носат на вратило собранието.Земја на потекло : сад.Оваа Lovejoy вилица спојка центар заменува центри на Lovejoy АЛ тип на вилицата стил флексибилни спојки и е направена од алуминиум за мала тежина и отпорен на корозија апликации.Овој хаб трансфери шок и неусогласеност од окното на центар елемент на спојување собранието за намалена носат на вратило собранието.Lovejoy вилица стил спојки се погодни за употреба во различни индустриски моќ пренос апликации како што се компресори, компресори, пумпи, транспортери, миксери, и опрема кутии, меѓу другите.Флексибилни спојки се користат да се поврзат две ротирачки шахти кои не се усогласени со цел да се пренесе ротациона моќ, познат како вртежен момент, од една окното на други.Повеќето флексибилни спојки се состои од два центри и средната собранието; секој центар придава на окно додека средината собранието flexes помеѓу осовините да се приспособат на неусогласеност на две шахти.Вратило misalignments се генерално или паралелно или рапави и да предизвика компликации да се емитува ротациона моќ од еден вратило на друг, во форма на стрес, носивост, вибрации и други сили, кои се разликуваат од еден тип на неусогласеност на друг.Флексибилни спојки се користи во широк спектар на апликации, како што се моторни возила, транспортери, escalators за земјоделство, шумарство и рударска опрема, аеронаутика, роботика и истражување на вселената, меѓу другите.Lovejoy произведува флексибилни спојки, универзална зглобовите, променлива брзина на дискови и разни други пренос и механичка енергија производи.Своите производи ги исполнуваат стандардите на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO), Германскиот Институт за Normung (DIN), на Американскиот Национален Институт за Стандарди (ANSI), Американската Опрема Производители Асоцијација (AGMA), Здружение на Автомобилски Инженери (SAE) и Јапонски Индустриски Стандарди (JIS) за обезбедување на квалитет.Компанијата, основана во 1900 година, е со седиште во Downers Grove, ИЛ.

Вака можеби ќе ви се допадне..