• Свеж
Samyang 135mm f/2.0 ЕД UMC Telephoto Објектив за Sony E-Планината Меѓусебно Леќа Камери
zoom_in

Samyang 135mm f/2.0 ЕД UMC Telephoto Објектив за Sony E-Планината Меѓусебно Леќа Камери

DEN 239.76

Од стока
check Во продавницата

Целосна рамка компатибилна со 18.8 степени агол на гледање на целосна рамка камери и 12.4 агол на гледање на APS-C камери.Samyang Ултра Мулти-Обложени (UMC) Оптика.Минимална Фокус Растојание од 2,6 ft.со брза apertures на f2.0 - f22. Карактеристики 9 дијафрагмата ножеви и вклучува отстранлив леќа худ.Вклучува леќа торбичка, предните и задните леќи капи, отстранлив леќа худ и 1 година Samyang гаранција.На петиците на неодамна донесената Samyang 12mm Fisheye и 50mm Ф1.4 леќи, Samyang проширува веќе импресивен Целосна Рамка Премиер Леќа постава со Samyang 135mm f2.0 ЕД UMC Дигитални Telephoto Леќа.Оваа голема брзина telephoto функција кружни 9-сечилото дијафрагмата за врвен кои се надвор од фокус моменти (Bokeh), не-ротирачки филтер планината, со високи перформанси ЕД стакло елементи, UMC анти-рефлективен Ултра Мулти-Слој, во близина фокусира на 2.6 нозе и е тесно боја исти со Samyang леќа систем.На Samyang 135mm f2.0 е достапна во објективот месеци за Canon EOS, Nikon (Со AE Чип), Sony E, Sony А, Pentax K, Микро 4/3, Fuji X и Samsung NX.

Вака можеби ќе ви се допадне..