• Свеж
Tandex flexi интерденталните јоргованот 0.80 mm value pack со Tandex
zoom_in

Tandex flexi интерденталните јоргованот 0.80 mm value pack со Tandex

DEN 443.76

Од стока
check Во продавницата

Специјално дизајнирани интерденталните четка со ергономски зафат.Ефикасна и нежен третман за кабина на забите и непцата.Tandex Flexi Интерденталните Четки е специјално дизајниран интерденталните четка со ергономски зафат.Флексибилни зафат го прави лесно да се достигне дури и интерденталните простори во задниот дел на устата.Tandex Flexi Интерденталните Четки дава ефикасен и нежен третман за кабина на забите и непцата.Со девет различни големини постојат четки за да одговараат на мали интерденталните простори или повеќе комплексни мост и имплант spacer.Интерденталните четки со мека елипсовидна се справува дека flex да се подобри пристапот во тешко да се постигне места.Инструкции : Пред устата - Вметнете ја четката во просторот помеѓу забите на нивно ниво, претворајќи малку.Оваа техника помага да пристапите и да издолжува животот на четка.Откако е вметната, нежно се движи четка наназад и нанапред неколку пати да се отстрани забниот камен и остатоци.Задниот дел на устата - Пристап може да се подобри со првиот обликувањето на четка главата во мало крива.НЕ виткајте во право агли.Ве молиме имајте предвид, непотребно сила и континуирано виткање на острите агли ќе доведе до оштетување на жица.

Вака можеби ќе ви се допадне..