• Свеж
Сина Челик No. 2 Fumon Дамаск Серија Sashimi Јапонски Готвач Нож 200mm Од TTKing
zoom_in

Сина Челик No. 2 Fumon Дамаск Серија Sashimi Јапонски Готвач Нож 200mm Од TTKing

DEN 21528.00

Од стока
check Во продавницата

Нож Тип : Yanagiba Sashimi.Материјал : Aogami No. 2 (Сини челик Број 2).Должина на ножот : 200mm.Нерѓосувачки : Нема. (Сечилото треба редовно одржување да се спречи rusting.).Рака мие со топла вода и сува крпа.Нож Тип : Yanagiba Sashimi Материјал : Aogami No. 2 (Сини челик Број 2) не ' Рѓосувачки : Нема. (Сечилото треба редовно одржување да се спречи rusting.) Рака мие со топла вода и сува крпа.Целокупната Димензии : Должина на Ножот : 200mm Сечилото Висина : 26mm Сечилото Дебелина : 3.3 мм се Справи со Должина : 128mm.

Вака можеби ќе ви се допадне..