• Свеж
BR3000 Регулатор на Притисок Вентил алуминиум легура Прилагодливи Притисок Редуктор Воздушниот Компресор Регулаторот Прекинувач со Knob и Мерач Метар за Течен Воздух
zoom_in

BR3000 Регулатор на Притисок Вентил алуминиум легура Прилагодливи Притисок Редуктор Воздушниот Компресор Регулаторот

DEN 266.16

Од стока
check Во продавницата

【Висока Прецизност】притисок за намалување на вентил е на одлична технологија, G3/8 стандард темата е висока прецизност и брз одговор брзина, што е погодно за ваша употреба. 【Прилагодливи Knob】Нашите притисок регулирање на вентил е опремен со контрола на притисокот knob.Може да се претвори црно на врвот на регулаторот за да го поставите саканата притисок. 【Високо Квалитетен Материјал】Овој филтер за воздух направен од висок квалитет на алуминиум, посилни отколку обичните оние кои и потрајни. 【Соодветен Дизајн】стандардот нишка на нашата месинг притисок регулирање на вентил е лесно да се поврзете со цевка, и визуелизира притисок мерач прави читања повеќе директни и го олеснува прецизна контрола. 【Широко се Користи】Овој притисок за намалување на вентил е погодна за клипот компресори за воздух, и неговата структура може да биде инсталиран со суровини гас метар, суровини и гас за ослободување вентил, и различни апликации.Опис : Ова регулатор на притисок е важен елемент во пневматски систем, идеален за замена на скршени еден, на притисок во авто-заклучување механизам може да го спречи ненормално движење на сет притисок предизвикани од надворешни меша.и структура е деликатни и компактен, кој е лесен за инсталација и примена.Карактеристики : структура е деликатни и компактен, кој е лесен за инсталација и примена.На притисок во авто-заклучување механизам може да го спречи ненормално движење на сет притисок предизвикани од надворешни меша.Тоа има предности на висока точност, чувствителен реакција, заклучување цврсто, итн.Овој регулатор на притисок е важен елемент во Пневматски систем, идеален за замена на скршени еден.Доаѓа со двојна скала dial притисок колосек, лесен за читање.Карактеристики : Материјал : алуминиум легура Модел : BR3000 Спектар на притисок прилагодување за : 0.05~1 Mpa Максимална употреба притисок : 1 Mpa Порта големина : G3/8 Препорачува масло : ISOVG32 Операција температура : 5 ~ 60 ℃ Филтрација на точноста : 40µm Големина : 9 x 6.3 х 4.5 cm/3.54 x 2.48 x 1.77 инчен Тежина : 290g Пакет се Вклучени : 1 x Регулатор на Притисок.

Вака можеби ќе ви се допадне..