• Свеж
Pimpernel Ботаничкиот Градина Хармонија Сет од 2 Чаши и Лента
zoom_in

Pimpernel Ботаничкиот Градина Хармонија Сет од 2 Чаши и Лента

DEN 599.76

Од стока
check Во продавницата

НЕВЕРОЈАТНА МАЈСТОРСТВО : Кој Portmeirion е Ботаничкиот Градина Хармонија дизајн на убави живописни пеперутки, овој сет од 2 чаши и лента од Pimpernel е прекрасен прилог на домот.ПОВЕЌЕ за УПОТРЕБА : Оваа кригла собата е погодна за различни прилики, како што се teatime, чај партија, пријатели собирање, семејство вечера, на кафе паузи.Тоа исто така го прави одличен подарок за пријатели, родители, љубовник и било кафе или чај љубовник во вашиот живот за секој посебен повод или празник!.По НЕШТО ЗА СЕКОГО : Pimpernel е најпознат бренд за placemats, coasters, пепелниците и додатоци, со исклучителен и уникатен асортиман кој е познат по својот висок квалитет.Pimpernel е ексклузивни homewares, текстил и подароци се создадени за да одговараат на сите вкусови, и да се направи прекрасен додатоци за домот.БЕЗВРЕМЕНСКИ ДИЗАЈНИ : Portmeirion е основана од страна на легендарниот керамички дизајнерка Сузан Вилијам-Елис во 1960 година и остана во првите редови на современата дизајн и оттогаш.Познати за нашите садови и giftware, Portmeirion произведува убави и уникатни колекции од кои сите се направени за да највисок стандард да се ужива секој ден.СПЕЦИФИКАЦИЈА на ПРОИЗВОДОТ : Пакет содржи (1) Сет на Pimpernel Ботаничкиот Градина Хармонија Сет од 2 Чаши и Лента.На 10 мл чаши се порцелан, и 8-инчен лента е меламнин.Производот за Нега : Двете чаши и фах се машина за миење садови безбедно.Најпознат бренд за placemats, coasters, пепелниците и додатоци, Pimpernel нуди низа од убави дизајни за дома.Силна, стабилна и издржливи, Pimpernel е коцки и дома додатоци не само hardwearing но исто така убави.Со различни декоративни дизајни се достапни во различни големини за да одговара на секоја прилика.Оваа Ботаничкиот Градина Хармонија кригла и лента поставена од Pimpernel вклучува две порцелански филџани совршено големина за кафе машини и еден меламнин фах идеален за придружни бисквити.Дизајниран за современото живеење, и пепелниците и чаши се машина за миење садови безбедно.

Вака можеби ќе ви се допадне..