• Свеж
InstallGear 10 Мерач AWG Crimp Прстен Терминали Конектори - 10-Pack (5 Позитивни, 5 Негативни)
zoom_in

InstallGear 10 Мерач AWG Crimp Прстен Терминали Конектори - 10-Pack (5 Позитивни, 5 Негативни)

DEN 167.76

Од стока
check Во продавницата

10 пакување од 10 мерач crimp прстен терминали (5 позитивни, 5 негативни).Обоени гумени чизми (за жица крајот заштита и поларитетот идентификација).Злато позлатен заврши (за максимална спроводливост).Жица текст големина : 1/8".Прстен големина : 5/16".Од проектирање, инженеринг и градежништво, Install Gear crimp прстен терминали се изгради не само да изгледа добро, но за да ги максимизирате перформансите на било кој аудио систем.Лесно поврзете вашиот батеријата на вашиот систем засилувач со овие високо квалитетни терминали.Карактеристики на производот : 10 пакување од 10 мерач crimp прстен терминали (5 позитивни, 5 негативни) Обоени гумени чизми (за жица крајот заштита и поларитетот идентификација) Злато позлатен заврши (за максимална спроводливост) Жица текст големина : 1/8" Прстен големина : 5/16".

Вака можеби ќе ви се допадне..