• Свеж
Дигање Ракавици за Мажите, Тренингот Ракавици Дише Ткаенина Кожата Friendly Не се Лизга Силикони Точки за Тешки Тежина Обука се Повлече Прозорци, Веслање, Deadlifts(L;)
zoom_in

Дигање Ракавици за Мажите, Тренингот Ракавици Дише Ткаенина Кожата Friendly Не се Лизга Силикони Точки за Тешки

DEN 244.56

Од стока
check Во продавницата

Поле на ПРИМЕНА : Многу погодна за секој вид на вежбање, како што се тешките тежина обука, се повлече и прозорци, веслање, deadlifts, итн.ПОЛОВИНА ПРСТ РАКАВИЦИ : Овие ракавици само покрие половина од вашите раце и прсти, нема да додадете товар за вашите дланки и може да обезбеди заштита.ДИШЕ и УДОБНО : Со еластичност и користење на кожата пријателски и дише ткаенина за да се обезбеди удобност и breathability, погоден за долгорочна употреба.ДОЛГОТРАЈНИ : Двоен крои се користи за да се обезбеди долг работен век, и тоа е исто така опремен со прилагодливи не се лизга еластична бенд.НЕ се ЛИЗГА ДИЗАЈН : На ракавици се опремени со не се лизга силикони точки, кои се не само што не се лизга но исто така погоден за носене.На визуелниот исто така, може да ефикасно да ги заштитат рацете од се носи.Функција : 1. ДИШЕ и УДОБНО : Со еластичност и користење на кожата пријателски и дише ткаенина за да се обезбеди удобност и breathability, погоден за долгорочна use2. НЕ се ЛИЗГА ДИЗАЈН : На ракавици се опремени со не се лизга силикони точки, кои се не само што не се лизга но исто така погоден за носене.На визуелниот исто така, може да ефикасно да ги заштитат рацете од се worn3. ПОЛОВИНА ПРСТ РАКАВИЦИ : Овие ракавици само покрие половина од вашите раце и прсти, нема да додадете товар за вашите дланки и може да обезбеди protection4. ДОЛГОТРАЈНИ : Двоен крои се користи за да се обезбеди долг работен век, и тоа е исто така опремен со прилагодливи не се лизга еластична band5. Поле на ПРИМЕНА : Многу погодна за секој вид на вежбање, како што се тешките тежина обука, се повлече и прозорци, веслање, deadlifts, etc Specification : Предмет Тип : Салата Gloves Material : Најлон, Силика Гел Пакет Листата : 2 x Фитнес Ракавици.

Item Type:
Gym Gloves
Material:
Nylon, Silica Gel
Package List:
 2 x Gym Gloves :

Вака можеби ќе ви се допадне..