• Свеж
Eulbevoli Мозоци Приклучок за Миење, Назабена Печати Светлина Замена Киселина и Алкално Отпор за Индустриски Механички Вратило Запечатување
zoom_in

Eulbevoli Мозоци Приклучок за Миење, Назабена Печати Светлина Замена Киселина и Алкално Отпор за Индустриски Механички

DEN 359.76

Од стока
check Во продавницата

Функција : Овие масло печати скелети игра зајакнување на улогата и да им овозможи на нафта заптивки за да се одржи обликот и напнатост.предност : Користење на софистицирана технологија на производство, овие масло пломби кои имаат висока температура отпор, киселина и алкално отпор, и отпорност на корозија.висок квалитет : Направен од високо квалитетни материјали, овие масло пломби се цврсти и издржливи, и се дел од машината е запечатување лубрикант.Светлина : Мал во големина, лесен во тежина, лесно да се носат, може да се носи околу, едноставни за ракување и лесен за употреба.Добро запечатување : Додека спречување на истекување на подмачкување масло или вода, масло фоки, исто така, и нечистотија од внесување на машина.Функција : 1. Направени од високо квалитетни материјали, овие масло пломби се цврсти и издржливи, и се дел од машината е запечатување лубрикант.2. Со користење на софистицирана технологија на производство, овие масло пломби кои имаат висока температура отпор, киселина и алкално отпор, и отпорност на корозија.3. Додека спречување на истекување на подмачкување масло или вода, масло фоки, исто така, и нечистотија од внесување на машина.4. Овие масло печати скелети игра зајакнување на улогата и да им овозможи на нафта заптивки за да се одржи обликот и напнатост.5. Мал во големина, лесен во тежина, лесно да се носат, може да се носи околу, едноставни за ракување и лесен за употреба.Спецификација : Предмет Тип : Масло Seals Material : FKMModel : За TC50 x 72 x 10mm Inner Дијаметар : Прибл. 50мм / 2.0 in Outer Дијаметар : Прибл. 72mm / 2.8 in Thickness : Прибл. 10мм / 0.4 in Working Притисок : Помалку Од 0,5 MAWorking Температура : -25 да 240℃Работна Медиум : Минерални Масла, Синтетички Масло, Water Use : Спречување на Упад на Песок, Прашина, Влага, Итн.во Поаѓајќи од Надвор Пакет Листата : 2 x Oil Seals Note : Со цел да се избегне оштетување на запечатување усна за време на инсталацијата, мерки треба да се преземат за да се избегне посочи рабови за време на инсталацијата.

Item Type:
Oil Seals
Material:
FKM
Model:
For TC50 x 72 x 10mm
Inner Diameter:
Approx. 50mm / 2.0in
Outer Diameter:
Approx. 72mm / 2.8in
Thickness:
Approx. 10mm / 0.4in
Working Pressure:
Less Than 0.5MA
Working Temperature:
-25 to 240℃
Working Medium:
Mineral Oil, Synthetic Oil, Water
Use:
Prevent the Intrusion of Sand, Dust, Moisture, Etc. into the Bearing from Outside
Package List:
2 xOil Seals :
In order to avoid damage to the sealing lip during installation, measures should be taken to avoid pointed edges during installation. :

Вака можеби ќе ви се допадне..