• Свеж
Сигма 180mm f/3.5 ЕКС генералниот ДИРЕКТОРАТ АКО HSM APO Макро Леќа за Canon SLR фото Апарати
zoom_in

Сигма 180mm f/3.5 ЕКС генералниот ДИРЕКТОРАТ АКО HSM APO Макро Леќа за Canon SLR фото Апарати

DEN 808.80

Од стока
check Во продавницата

Лебдечки Внатрешен Фокус Систем.Можно е да се користи 1.4 x или 2x Сигма Apo Теле Конвертори.Употреба на SLD (Посебни Ниска Дисперзија) стакло.Внатрешен Фокус.Преземање на слика на мали животни & инсекти може да биде тешко, бидејќи тие често се кандидира или летаат далеку, или може да биде опасно или стануваат агресивни ако имате пристап до нив.Затоа е корисно да се има поголема работна растојанието помеѓу камерата & такви предмети.Повеќе фокусна должина на леќите може да обезбеди овој поголема далечина, но повеќето долго леќа не се фокусира доволно блиску за да се обезбеди голема слика на мали субјекти.На теле-макро тип на леќа го решава овој проблем со производство голем, висок квалитет на сликата, до животот-големина, додека одржување на долго работат на далечина.Ова може да ви овозможи да се фати на филмот светот на photomicrography.На 180mm F3.5 APO МАКРО леќа има многу narrowfield на гледање, & може да им овозможи на многу тесен длабочина на полето за селективно да се фокусира и помалку оттргнува потекло.Овој објектив е најпожелна за фотографи кои се сериозни за производство на високо квалитетни слики, и на макро предмети во животот-големина репродукција, како и нормален telephotography.Лебдечки Внатрешен Фокус Систем на APO МАКРО 180mm F3.5 ЕКС HSM обезбедува highquality оптички перформанси и супериорен ракување & стабилност.Овој систем се движи две леќи групи во рамките на леќа, па објективот' физичката должина останува непроменет.Оваа техника исто така одржува добра корекција за Сферични Аберации и Астигматизам, и предвидува исклучително високи оптички перформанси frominfinity 1 : 1 Макро.Макро фотографија бара прецизен фокус на вредноста.На HSM (Hyper Sonic Motor) функција е идеален фо.

Вака можеби ќе ви се допадне..