• Свеж
LED Лента 5050 DC12V 60LEDs/m Флексибилни LED Светло Бела Топло Бела Црвена Зелена Сина RGB УВ RGBW RGBWW 5050 LED Лента 300LEDs 5m/многу (Не е Водоотпорен, Зелена)
zoom_in

LED Лента 5050 DC12V 60LEDs/m Флексибилни LED Светло Бела Топло Бела Црвена Зелена Сина RGB УВ RGBW RGBWW 5050

DEN 2174.40

Од стока
check Во продавницата

Лесен за Инсталација : Plug and play, без жици.Самолепливи назад лента за безбедна и лесна апликација за било чисто, суво и рамна површина.Супер светло и Безбедно да го користите : Ова 16.4 ft лента светлина вклучува 300 светла Led диоди IP65 водоотпорен.И работен напон е 12 V, исклучително Ниска Топлина.Тоа е допирни.Адаптер е потребен, но не е вклучен,треба да се купат.Cuttable и Linkable : Секој 3-LED cuttable без оштетување на остатокот ленти, да ви помогне да се исполнат различни големина треба.IP20 Не Водоотпорен и IP65 Водоотпорен 2 вид на LED Ленти за Избор.Применливи Сцена : Многу погодна за внатрешна отворено осветлување и оркестарот.Како што кујна, под кабинет, трпезарија, спална соба, градина, патио, тераса, забава, свадба и сл.Карактеристики На Производот : 1. Врвен право 5050 SMD LED, висок интензитет и сигурност. 2. Долг животен век 50.000 часа 3. Континуирана должина, се одликува со 5 метри. 4. Флексибилна лента за curving околу наведнува 5.Целосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблем 6.Ултра-светли но работи на ниски температури 7.Ниска потрошувачка на енергија Спецификации : 1.Големина : L500cm (5 M) x W1cm x T0.35cm 2.Емитуваат Боја : Црвена/Зелена/Блу/Бела/Топло Бела/UV/RGB / RGBW / RGBWW 3.Заштита Стапка : IP65 Водоотпорен, IP20 Не Водоотпорен 4.Работен Напон : 12 V DC 5.LED Количина : 60leds / m, 5meter / тркалаат 6.Погледнете агол : 120 ° ~ 140 ° 7.Работна Температура : -20 ° до 50 ° 8.Температура на бојата : топло бела : 3000-3500 K,бела : 5500-6000 K Примена : 1.Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми 2.Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци 3.И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.

Вака можеби ќе ви се допадне..