• Свеж
TKDMR 4pcs 1/0 Awg-5/16 Прстен Морски Одделение Бакарна Жица Гкл,со 3:1 Топлина се Смалуваат Цевки,УЛ Батеријата Кабел Завршува,Тешки Кабел Гкл,Конзервирани Бакар претходно б?
zoom_in

TKDMR 4pcs 1/0 Awg-5/16 Прстен Морски Одделение Бакарна Жица Гкл,со 3:1 Топлина се Смалуваат Цевки,УЛ Батеријата

DEN 167.76

Од стока
check Во продавницата

【Она што Ќе Добиете : 】 4 Pcs по пакет на 1/0 Guage (AWG) 5/16" морски одделение конзервирани бакар гкл прстен терминали затворени крајот престанок прстен терминали со 4 Компјутери 3 : 1 Двоен Ѕид Лепило Топлина се Смалуваат Цевки Цевка за вашата работа(2 парчиња Црна и 2 парчиња Црвена). 【Квалитетен Материјал : 】 На TKDMR морски одделение батеријата кабел завршува се направени од 100% annealed бакар со Конзервирани површината за заштита од корозија, обезбедување на висок степен на спроводливост за максимална прилив.УЛ Тестирани висок стандард разгореа отвор за лесно жица вметнување.Жица намали обвива се сите пре-сече на најчестите големини кои се подобри вашиот ефикасноста на работата. 【Широк Апликации : 】Овие Бакар Гкл работи со Топлина се Смалуваат Цевки кои се безбедни и сигурни , идеален за морски, автомобилската,дистрибуција кутија, голф коли, соларни панели, морски,домашни апликации,Возило,Мотор,DIY Електрични Wirings и Други Надворешни Апликации. 【Како да се Избере и Користи? : 】 Ви препорачуваме да ги проверите производот димензии за да се обезбеди соодветна одговара.Слободата да се избере од различни жица големини, студ големини Може да се crimped или лемење;Аудио жица може да не бидат директно одговара.Користете го со компатибилен бакар кабел.TKDMR 4pcs 1/0 Awg-5/16" Прстен Морски Одделение Бакарна Жица Гкл,со 3 : 1 Топлина се Смалуваат Цевки,УЛ Батеријата Кабел Завршува,Тешки Кабел Гкл,Конзервирани Бакар претходно биле вклучени,Тубуларна Прстен Терминали Спецификација : Точка Име : Морски одделение батеријата кабел гкл Материјал : Гол меч со Конзервирани Пакетот Вклучува : 4pcs * Морски Одделение Батеријата Терминал на гкл 4pcs * 3 : 1 Топлина се Смалуваат Цевки(2 парчиња Црна,2 парчиња Црвена) ※ Овие чист бакар перфорирани тубуларна прстен уши имаат добра спроводливост и стабилност. ※ Доаѓа со 3 : 1 топлина-shrinkable цевка прибор, Погодни за употреба.заштедите пари! ※ Жица мерач идентификација марка е на повлечи, погоден за стандардна големина AWG кабел ,разни видови на жица мерачи да се избере. ※ Прстен терминал на гкл се дизајнирани со затворен крај влошки, кои се заштити електрични компоненти, батерии и кабли од влага, а исто така може да спречи лемење истекување за време на инсталацијата. ※ Конзервирани бакарна жица гкл се отпорни на корозија бесплатно,преку сол спреј тест,идеален за морски, автомобили или за употреба на отворено; AWG гкл може да се crimped или лемење од крајот на вашиот AWG жица со Инсталација на алатките.Посебни мат калај позлата направи овие гкл како лесен за Лемење. ※ Препорачуваме да ја проверите производот димензии за да се обезбеди соодветна одговара.Слободата да се избере од различни жица големини, студ големини Може да се crimped или лемење; Аудио жица може да не бидат директно одговара.Користете го со компатибилен бакар кабел. ★ НАЈДОБРИ УСЛУГИ на КЛИЕНТИТЕ : Ако имате некои проблеми во врска со производот, ве Молиме контактирајте со нас веднаш штом е можно, ќе добиете одговор во рок од 9 часа,Ние апсолутно се обезбеди брз одговор и најдобар поддршка на корисниците на , купи со доверба.

Item Name:
Marine grade battery cable lugs
Material:
Bare copper with Tinned
Package Includes:
4pcs * Marine Grade Battery Terminal lugs :
4pcs * 3:
1 Heat Shrink Tubing(2pcs Black,2pcs Red)
※ These pure copper perforated tubular ring ears have good conductivity and stability. :
※ Comes with 3:
1 heat-shrinkable tube accessories, Convenient to use.save money!
※ The wire gauge identification mark is on the lug, suitable for standard size AWG cable ,various types of wire gauges to choose. :
※ Ring terminal lugs are designed with closed end pads, which protect the electrical components, batteries and cables from moisture, and also prevent solder leakage during installation. :
※ Tinned copper wire lugs are corrosion free,through the salt spray test,ideal for marine, automotive or outdoor use; AWG lugs can be crimped or soldered from the end of your AWG wire by Installation tools.Special matte tin plating make these lugs as easy to Solder. :
※ Recommend to check product dimensions to ensure a proper fit.Freedom to choose from a variety of wire sizes, stud sizes & pack quantities, that fit your requirements and applications; Can be crimped or soldered; Audio wire may not be a direct fit.Use with a compatible copper cable. :
★ BEST CUSTOMER SERVICE:
If you have any problems concerning the product, Please contact us as soon as possible, you will get a reply within 9 hours,We absolutely provide fast response and the best customer support , buy with confidence.

Вака можеби ќе ви се допадне..