• Свеж
QQO HDMI Адаптер за Безжичен Дисплеј, ТВ Стап Адаптер за WiFi Екранот Огледало Приемник Dongle Безжична HDMI 1080P за iOS Andriod
zoom_in

QQO HDMI Адаптер за Безжичен Дисплеј, ТВ Стап Адаптер за WiFi Екранот Огледало Приемник Dongle Безжична HDMI 1080P

DEN 1737.60

Од стока
check Во продавницата

❥/Безжична дисплеј : Веднаш прикажување на телефонот на тв безжично, вклучувајќи го и споделувањето на видео, игри, аудио, слики, Стан и датотеки од вашиот мобилен уред до вашиот голем екран HDTV, проектори и за следење. ❥/Лесен за употреба : Без Стан или драјвери потребни.Само 3 чекори за да уживате во медиумите на голем екран : Plug-Connect-Прикажување со користење на Miracast, DLNA и Airplay режим. ❥/Поддржува Miracast(Андроид, Windows), DLNA и Airplay(i OS). (Андроид над 4.2 и до IOS 11).Поддршка до 1080 P резолуција. ❥/Лесно да се носат : Совршен за домашна забава, E-учење, бизнис конференција и училиштето презентација. ❥/Внимание : 1. На dongle мора да се напојува со надворешен адаптер(барем 5 V/1А ). 2. Не се Компатибилни со Netflix,HBO go, HULU и Хонда мотор. 3. Ве молам проверете дали вашиот Android паметен уред поддржува Mira Cast(ако не, тоа не работи). 4. Постои копче на овој производ, кој можете да го вклучите режими,Android/IPHONE.Систем услов : -IOS : IOS 7.0 или понова (Уреди : За сите i Phone модел по i Phone4 / сите i Pad модел по i Pad 2 / сите i Pod touch по i Pod touch 4 генерација.)-Резолуција поддржана : i Phone (430 * 320 ~ 1136 * 640); i Pad (1024 * 768 ~ 2048 * 1536)-Складирање : најмалку 40 MB слободен простор е потребно-за Android : Поддржуваат оперативен СИСТЕМ Андроид 4.2 со 1 GB RAM меморија-Резолуција поддржана : WVGA ~ 1080 P-Складирање : најмалку 40 MB слободен простор е потребно-да Работи на далечина : До 10m-Проектор : Поддршка на Проекторот со HDMI излезен интерфејс-Боја : Црна-Интерфејс : 1 * HDMI 1.4; 1 * Микро USB-Објект големина на : 6.8 * 3.8 * 1.0 cm / 2.68 * 1.50 * 0.39 во Приемникот тежина : 19g / 0.68 оз-Ullow ниска потрошувачка на енергија, и ниска топлина.-Со компактен преносни дизајнот за лесно носење.Пакет листа : 1 х Wireless Dongle Receiver1 x USB cable1 x Прирачник за Корисникот.

Вака можеби ќе ви се допадне..