• Свеж
Dual Оценет Тешки Трансформатор се Повлечи, 1000 MCM - 500 MCM Жица Опсег, 0.563 Mouting Дупка, 1/2 Хексадецимален Големина, 4.482 Ширина, 1.875 Висина, 6.188 Должина
zoom_in

Dual Оценет Тешки Трансформатор се Повлечи, 1000 MCM - 500 MCM Жица Опсег, 0.563 Mouting Дупка, 1/2 Хексадецимален

DEN 6635.28

Од стока
check Во продавницата

Разноврсна и обновливи поставите завртка конектори.Направени од високо сила 6061-T6 алуминиум.Едб позлатен за ниска контакт отпор.Погодни за употреба со двете бакар и алуминиум проводници.Номинална 600 volts.Разноврсна и обновливи поставите завртка конектори изработени од високо сила 6061-T6 алуминиум легура за супериорен електрични и механички перформанси.Две сет завртки по жица дупка обезбеди исклучително конекција.Едб позлатен за ниска контакт отпор.Погодни за употреба со двете бакар и алуминиум проводници.Номинална 600 volts.Ги исполнува или го надминува ANSI c 119 конвенција за одржување.4 Класа A спецификации.Монтажа дупка проред е 1-3/4-инчи центар до центар.Исто така достапно со следниве опции : избриши позлата, елоксирани поставите навртки или диск подлога завртки.Монтажа дупка : 4. Број на проводници : 3.

Вака можеби ќе ви се допадне..