• Свеж
VANSUNY 500GB Преносни Надворешни SSD, USB 3.1 540MB/s-со Голема Брзина за Пренос на Податоци, Метал Тип-C Мини Преносни Надворешни Цврста Состојба Диск за КОМПЈУТЕР, Лаптоп, Телеф
zoom_in

VANSUNY 500GB Преносни Надворешни SSD, USB 3.1 540MB/s-со Голема Брзина за Пренос на Податоци, Метал Тип-C Мини

DEN 1679.76

Од стока
check Во продавницата

Вашиот Спасувачки План документи ќе и бидат испорачани до вас преку е-маил само на адресата поврзана со вашата сметка и може да се најде во вашата сметка на центарот во рамките на Купувачот/Продавачот Пораки.Ако вашиот диск ќе престане да работи, Спасување data recovery план ќе се обиде да се враќање на податоци од успеа диск и да го обнови податоците ќе бидат вратени на медиумите уред за складирање или преку безбедна cloud-базирани складирање на податоци.Опфаќа новиот сингл-диск надворешни хард дискови на било кој бренд кога купени во рок од 30 дена (потврда мора да бидат задржани за набавки не се на иста трансакција).Бесплатен превозот за во лабораторија на податоци за обновување; 24/7 онлајн случај статус следење.Ако вашите податоци не се обнови, ќе добиете вашите пари назад. . ▲Ултра-Брз Трансфер на Брзо Читање и пишување брзина може соодветно достигне до 540 MB/s и 500 MB/s, кој ви овозможува да брз пренос на податоци. *Брзина е исто така поврзан со тип на датотека на пренос и уред перформанси. ▲Мини Дизајн и Лесен - преносни SSD е многу мал (големина на : 2.68*1.41*0.28 во) и лесни, помала од вашата дланка, и лесно да се носите со вас. ▲Одлични Перформанси - Преносни SSD е стабилен и безбеден трансфер на податоци, водоотпорен, shockproof, бидејќи на метална школка.Тоа е повеќе одлични перформанси од Хард SSD. ▲Широк Компатибилност - преносни SSD е компатибилен со Windows, Mac OS и Android системи, и ги поддржува сите видови на КОМПЈУТЕР со USB и Тип-В порта. ▲Она што Ќе Добиете - 1 * 4800 GB Мини SSD, 1 * Type-за да го Тип-C Податоци Адаптер, 1* Type-за да го Тип-C Кабелот за Податоци, 1 * Чување торба, пријателски сервис и техничка поддршка.Супер Читај/пишувај Брзина На SSD ќе ви обезбеди читај/пишувај го оценувате на молња брзина, што ви овозможува да направите резервна копија лесно.Компјутерот ќе биде одговорен и мазна кога станува збор за вчитување на страниците или стартување на апликации.Преносен, Компактен и Лесен преносни и лесен дизајн го прави возможно да се случи секаде и во секое време.Тоа е мал во големина, но продавница многу податоци, како што се слики, видеа и софтвери, и се ослободи вашата меморија на компјутерот.Совршен Компатибилност На Порталот SSD е компатибилен со Windows 7/8/10/11 Vista /Windows XP/Windows 2000/Windows ME/NT/Windows 98second издание/Linux/OS итн, и работи добро на десктоп, лаптоп, таблет компјутер,паметен телефон или други уреди преку USB или USB-В порта.Спецификација Прочитајте брзина : 540 MB/s Пишување брзина : 400 MB/s Интерфејс : Тип-C интерфејс Покрие Материјал : Алуминиум легура Објект Тежина : 30g/1.06 оз Објект Големина на : 2.68*1.41*0.28 инчен Пакет се Вклучени 1 x Преносни SSD Тип 1 x-C до USB 3.0-Кабел за Податоци *1 (300мм/12 инчен) Тип 1 x-C до USB 3.0-ЕДЕН Адаптер приклучок 1 x Складирање торба Забелешка : ·На читање/пишување брзина е базирана на интерни тестирања. ·SSD перформанси може да биде малку послаб во зависност од неговиот капацитет, домаќин уред, OS и примена. ·Вистинските достапни капацитет за складирање на податоци е помалку отколку што се наведени на производи поради форматирање и други функции. 1 GB=1,000,000,000 бајти.

Вака можеби ќе ви се допадне..