• Свеж
Возрасни Отворено Маска Капки И Магла Превенција Риба Не Ткаени Лицето Маска 4-Ply Лице Маски 3D Устата Штитови Филтер 50/100PCS
zoom_in

Возрасни Отворено Маска Капки И Магла Превенција Риба Не Ткаени Лицето Маска 4-Ply Лице Маски 3D Устата Штитови

DEN 1881.60

Од стока
check Во продавницата

【KF94 3 D Дизајн】три пати стереоскопски дизајн создава поголем простор околу устата, што го прави полесно да дишат и спречување на smeared шминка.Покрај тоа, маската е свитлива и пакувани независно за лесен за складирање и за носење. 【KF94 4-Слој】1 spunbond слој е водоотпорен, 2 & 3 meltblown слоеви ефикасно филтер и да се обезбеди двојна заштита, и 4 spunbond слој апсорбира влага и фитили пот.Белиот слој во внатрешноста исто така ви дава меко и пријатно чувство. 【Одговара на Вашето Лице Подобро】На KF94 маска, големина 8.07"x3.15", одговара повеќе удобно на лицето, без празнини на лево и десно страни.Затоа, може да се ефективно го блокира прашина, нота, и мали честички.Тоа може да се широко се користат за дневна заштита и здравството. 【Удобноста за Сите】маска доаѓа со bendable носот клип и еластична уво циклуси.Тоа гарантира удобно носење, спречува очила од fogging нагоре, и го намалува притисокот на ушите и лицето. 【Breathability & Голема Заштита】KF94 е направен од кожа-friendly не-плетени ткаенини со одлична breathability, што го прави удобен за носење и издишување.Во меѓувреме, го штити вашето дишење со висок филтрација ефикасност.

Вака можеби ќе ви се допадне..