• Свеж
LHHY задната врата се Внесува Писма Компатибилен за 2019 2020 2021 Chevrolet Silverado, 3D Покрена & Силно Лепило Decals Писма, задната врата се Амблеми Внесува Писма (Мат Црна)
zoom_in

LHHY задната врата се Внесува Писма Компатибилен за 2019 2020 2021 Chevrolet Silverado, 3D Покрена & Силно Лепило

DEN 525.36

Од стока
check Во продавницата

НАПРАВЕТЕ ВАШИОТ издвоите ОД ОСТАНАТИТЕ : 3 D покрена задната врата букви се специјално дизајнирани за задната врата.На мат црна внесува одговара на бојата на предната решетка и задниот браник, тоа го прави вашиот камион ќе изгледате подобро и привлечни. 3 D ПОКРЕНА задната врата БУКВИ : задната врата букви се подигнуваат писма и го направи на квалитетот ABS и опремени со убаво длабочина, кои се вклопуваат во задната врата букви совршено и упорно.ЛЕСНА И БРЗА ИНСТАЛАЦИЈА : Само чисти depress простор и се држи на инсерти на задната врата, сите инсталации потрае околу 5 минути само, тоа¡s навистина лесно да се инсталира писма.Совети : Само бидете сигурни дека се што е наредени пред туркаат надолу цврсто.ЛЕСНА И БРЗА ИНСТАЛАЦИЈА : Само чисти depress простор и се држи на инсерти на задната врата, сите инсталации потрае околу 5 минути само, тоа?s навистина лесно да се инсталира писма.Совети : Само бидете сигурни дека се што е наредени пред туркаат надолу цврсто.БЕЗ РИЗИК НАБАВКА : Ако¡повторно незадоволни со букви за било каква причина.Ние нудиме живот поддршка и 24 часа услуги на клиентите.ЉУБОВТА НА ВАШИОТ КАМИОН ПОВЕЌЕ ОТКОЛКУ ПОРАНО!!!ЛЕСЕН Начин за да Додадете Некои Одблесокот на Вашиот Камион Направи Вашиот Автомобил Silverado издвоите!Зошто Да Го Одберете Нас?Феноменална Значки : 3 D покрена дизајн со многу убаво beefy писма натпревар со твоите Silverado, задната врата,создавање на кул задната врата ПОП Висок Квалитет : Каже збогум на евтини традиционално се полоши од пластични писма.Нашите задната врата писма изградена во 3 D reaised со селотејп, издржливи завршница противи исчезнува од сончева светлина и други тешки временски услови.креирање ефективни позлата додатоци.Нема Штета Навивам : Ако се подготвени да се отстрани значка букви, со користење на топлина пиштол за да омекне лепилото и користење на нешто нежно, како риболов линија за да го посебен лепак од задната врата не постои начин да се оштети бојата.Конечното расчистување на остаток лепак користете мека микро влакна крпа и goo исчезна.Прашања Што Можеби се Грижите Пред да се Купи : П : Дали тие се тешко/фанки/комплицирано да го инсталирате?О : за Лесно да го инсталирате во 2 минути : Чекор 1 : чистење на задната врата темелно со триење на алкохол потоа бришење со сува крпа за да се отстрани било прашина, чакал, маснотии, валкано восок или масла.Чекор 2 : Едноставно тргни се назад на бела хартија превозникот заштита на букви лепило.На писмото ќе остане во место на јасно превозникот.Чекор 3 : да се Чува сè е наредени и застанете на јасно инсталација превозникот, притисне тешко на decals откако ќе го инсталирате.П : Дали тие ќе останат на или падне наскоро?A : задната врата внесете букви се направени од Цинк легура и 3 M лепило.Здрав и задржете до силни без оглед на температурата.Без грижи дури и минува низ автомобил мие!Пакет : 1* Задната Врата Внесете Букви ("В", "Ж", "Д", "V", "R", "О","L","Д","Т").

Вака можеби ќе ви се допадне..