• Свеж
Monocular Телескоп со паметен Телефон Носителот Tripod, 10-300 * 40 HD Monocular Опфатот со на BAK4 Призма FMC Објектив за Птицата Гледа Лов Кампување Пешачење Патување Гледа Игри Конце?
zoom_in

Monocular Телескоп со паметен Телефон Носителот Tripod, 10-300 * 40 HD Monocular Опфатот со на BAK4 Призма FMC

DEN 935.76

Од стока
check Во продавницата

Висока дефиниција monoculars : зумирање high-definition високо-моќ Monoculars усвојува BAK4 призма дизајн, која се носи појасна и шарени пејзажи.Обезбеди одлична светлина и светлината, направете ја вашата визија за посветла, појасни и да се обезбеди јасни слики.Лесно да се работи:Таму е паметен телефон Носителот и Tripod конектор на дното на настани.Стенд можат подобро да се прилагодат на телефонот, што ќе ви овозможи да се земе убави фотографии.На прилагодливи monocular може да биде лесно и брзо за најдобар гледање ефект.Забелешка : Овој тип на телескоп треба да се прилагоди рачно да се види на сликата повеќе од јасно.Првиот пат кога ќе треба повеќе трпеливо да се прилагоди на фокус, вториот пат тоа ќе биде полесно и повеќе умешен.Влага доказ и водоотпорен : азот исполнет водоотпорен и О-прстен оптички компоненти може да се спречи влага, прашина и нечистотија, и да се обезбеди услуга за живот.Планината одговара на вашиот телефон подобро и ви дозволува да ги преземе убави фотографии и се прилагодува на груби средини.Лесен и пренослив:Составен од ABS пластика челик материјал, повеќе текстура од метал, полесна тежина и полесно да се носат.Водоотпорен, dusproof, shockproof анти-се тресат дизајн.Широко се користи:Идеален за надворешна употреба спортски ентузијасти и пустината истражувачи, го користам за прошетки птица гледа, лов, планинарење, пловењето, кампување, патување, дивиот свет, сценографијата, итн.Ова е добар подарок за семејство или пријатели.Спецификација : Цел леќа дијаметар : 40mm/1.57"Зголемување : 10x300 Eyepiece дијаметар : 12mm/0.47"Излез ученик дијаметар : 4.2-1.7 мм/0.17"-0.07"Око олеснување : 14-12mm/0.55"-0.47"Поле на гледање : 0.5-3000m Minimum фокус растојание : 2.5 m Size : 205/126x32mm /8.07"*4.96"*1.26"(се протега и намалената)Големина на Lanyard : 180mm/7.09"Тежина : 107.2 g/3.78 oz Material : оптички glass Prism : BAK4 prism Coating : FMCColour : Black Waterproof : IP66 Package се вклучени : 1 x Употреба manual1 x Чистење Cloths1 x Monocular Telescope1 x Складирање bag1 x Lanyard1 x phone clip1 x Tripod Selling Поени : 100% сосема нов и висок квалитет направени.Оваа високо-моќ monocular усвојува BAK4 призма дизајн кој овозможува за појасна и шарени пејзажи.Тоа се прави за да се обезбеди одлична светлина и светлината за јасни слики.Доаѓа со смартфон носителот и tripod конектор на дното на monocular.Стенд можат подобро да се прилагодат на телефонот, што ќе ви овозможи да се земе убави фотографии.На прилагодливи monocular може да биде лесно и брзо за најдобар гледање ефект.Опремени со авто фокус и матна позадина функција, можете да се фокусираат на следење на лице или предмет што треба да се почитуваат.Составен од ABS пластика челик материјал, повеќе текстура од метал, полесна тежина и полесно да се носат.Водоотпорен, dustproof, shockproof анти-се тресат дизајн.Погодна за отворен спортски ентузијасти и пустината истражувачи, го користам за прошетки птица гледа, лов, планинарење, пловењето, кампување, патување, дивиот свет, сценографијата.

Вака можеби ќе ви се допадне..