• Свеж
M5RU LED Пченка Светлина 2 парчиња Автомобил C10W Festoon КОЧАН LED Сигнал Светилки 31mm 36mm 39mm 41/42mm C5W 168 Внатрешни работи, Светлата за Читање T10 Бели Купола Вратата на Багажникот ?
zoom_in

M5RU LED Пченка Светлина 2 парчиња Автомобил C10W Festoon КОЧАН LED Сигнал Светилки 31mm 36mm 39mm 41/42mm C5W

DEN 238.80

Од стока
check Во продавницата

Dimmension : 20*30ММ , 30*40 MM , 23*54 MM , 38*45 MM,ве молиме двојно проверете страна пред да нарачки.Број на LED чипови : 16 LED 24 LED 36 LED 48 LED (за приклучок).Температура на бојата : 6000k супер бела.Употреба : читање светилка, лиценца светилка, покривот светилка, опашка кутија светилка, назад кутија светилка.Вклучува 3 различни светилка адаптери : T10 + Festoon адаптер (со еластична пролет за 31mm-44mm купола сијалица),BA9 S. 2 парчиња Автомобил C10 W Festoon КОЧАН LED Сигнал Светилки 31mm 36mm 39mm 41/42mm C5 W 168 Внатрешни работи, Светлата за Читање T10 Бели Купола Вратата на Багажникот Lamp Product карактеристики : - КОЧАН ултра висока brightnessleds имаат долг живот - ниска потрошувачка на енергија и заштеда на енергија - лесен за инсталација, plug and play - дизајниран како директни оригинални автомобил bulb Socket : T10/Festoon/BA9 SDescription : Напон : 10-28 VPower : 3-5 WLumens : 100 LM/WNumber на Led диоди : COB18/24/36/48 Color : White Application : Автомобил, камион, ЏИП, АТВ, итн.Топлина Дисипација теоретска настава : Авијација алуминиум 6063 Waterproof : IP68 Usage : читање светилка, лиценца светилка, покривот светилка, опашка кутија светилка, назад кутија светилка..Карактеристики : 1.Висока ефикасност и ниска моќност consumption2.Еколошки и енергетски saving3.Побрзо вклучување/исклучување на времето за одговор и вибрации resistant4.Со долг животен век до 50.000 hours5.Со КОЧАН висока осветленост LED, посветла од обична блескаво светилки.6.360 степени Зрак Агол дизајн осветлува секој агол.7.Лесно да се инсталира, plug and play.

Вака можеби ќе ви се допадне..